Hlavní navigace

Samsung končí s notebooky, letos plánuje prodat pouze 7 milionů kusů

28. 1. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Prodeje počítačů padají, to víme dávno. Minulý rok byly propady nejhorší v historii, alespoň však nenaplnily katastrofické očekávání. Samsung patří k menším výrobcům notebooků, takže se nelze divit, že ho klesající zájem nemotivuje k setrvání na trhu. Podle DigiTimes si jihokorejský výrobce stanovil velmi vlažný plán. V tomto roce má globálně udat sedm milionů notebooků. Bude to zhruba 42% pokles oproti roku 2013, kdy firma prodala dvanáct milionů laptopů. A to není všechno.

Jak strategie firmy naznačuje, nebudou na trh uvedeny žádné klasické notebooky, s výjimkou modelů s Chrome OS. Tvrdí to aspoň tchajvanští dodavatelé. Přesto na výstavě CES Samsung předvedl nové notebooky Ativ Book 9. Ty by ale mohly být poslední. V roce 2013 měl podle dohadů prodat sedmnáct milionů zařízení, ale konečných dvanáct milionů asi vedení přesvědčilo, že nemá smysl soupeřit s konkurenty na upadajícím trhu. Pro srovnání přihodíme čísla od Asusteku, která opět zveřejnil portál DigiTimes.

 

Tchajvanský kolos předpokládá, že letos prodá 20 milionů notebooků. Loni zvládl zákazníkům dodat 18,5 milionu kusů. Naopak tabletů by měl udat zhruba stejně jako v roce 2013, tedy asi 12 milionů jednotek. Acer si s krizí pro změnu hodlá poradit reorganizací. Kvůli ní však má nejisté vyhlídky v první polovině tohoto roku.

Zdroj: DigiTimes 1 | 2 via Microsoft News