Hlavní navigace

Samsung má problém. Voděodolný Galaxy S7 Active nesnese vodu

11. 7. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Jen málo telefonů je odolnějších než Galaxy S7 Active. Samsung telefon obalil do pevného krunýře, díky kterému by měl vydržet pády na tvrdou podlahu z výšky 1,5 metru. Tělo je navíc utěsněno tak, že splňuje prachu- a voděodolné parametry certifikace IP68. Jenže praktický test spotřebitelské organizace Consumer Reports to vyvrátil.

Samsung Galaxy S7 Active exkluzivně u AT&T

Telefon, jenž je zatím exkluzivně dostupný jen u amerického operátora AT&T, by měl dle výrobce vydržet až 30 minut v hloubce 1,5 metru. Lidé z Consumer Reports to nasimulovali v nádrži s vodou. Sice v menší hloubce, ale zase při vyšším tlaku odpovídající tomu 1,5 metru pod hladinou. Po vytažení byl Galaxy S7 Active prakticky nefunkční.

" frameborder="0" height="360" width="640">

Po displeji létaly zelené proužky a panel přestal reagovat na dotyk, u foťáků se zase udělaly malé bubliny. Voda se dostala i do slotu pro SIM kartu. V Consumer Reports nakonec otestovali ještě druhý telefon, ale opět se stejným výsledkem. Telefon byl po vodní lázni nepoužitelný.

 

Samsung chybu uznal a tvrdí, že si na ní stěžovalo zatím jen málo uživatelů. Ve všech případech telefon bezplatně vyměnil v rámci záruky. Špatné utěsnění teď bude přísněji hlídat. Smůlu měl také v tom, že se špatné kusy dostaly i do rukou renomované organizace, která problém zmedializovala. Consumer Reports nicméně dodávají, že telefony Galaxy S7 a S7 Edge, jež také splňují certifikaci IP68, testem hladce prošly. U Samsungu jde tedy o ojedinělý případ.

Zdroj: Consumer Reports via Reddit