Hlavní navigace

Samsung Slate PC 7 - výkonný tablet s dokovací stanicí

1. 9. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

V Berlíně na festivalu IFA 2011 Samsung dnes představil počítač Samsung Slate PC série 7. Neříkám rovnou tablet, Samsung se chlubí hlavně snadnou přeměnitelností do podoby stolního PC, k čemuž má i potřebný výkon.

Jde o tablet, resp. slate s úctyhodnou velikostí displeje 11,6 " a rozlišením 1366 × 768 px, dodává se i dotykové pero. Buď můžete poněkud větší přístroj používat prakticky jako normální tablet s Windows, nebo jej můžete postavit do jednoduchého doku a získat tak malý stolní počítač. V malé dokovací stanici najdete porty USB 2.0, HDMI výstup na velký displej či projektor nebo třeba síťový konektor RJ-45. Navíc můžete k tabletu i bezdrátově připojit malou klávesnici, dodávanou s ním.

Výkonu zde také není málo, procesorem je zde až Intel Core i5-2467M, případně nespecifikovaná ULV verze Core i3 či Pentia Dual-Core. Tak či tak jde o dvoujádro Sandy Bridge, na kterém vzdor nízkému taktu budete moct docela slušně pracovat. Pamětí jsou 4 GB DDR3 a grafikou je HD Graphics 3000. Úložný prostor zde reprezentuje 32GB nebo 64GB SSD paměť, rychlost ale zřejmě nebude nijak extrémní. Tablet má čtečku microSD karet.

Tablet má vepředu 2Mpx a vzadu 3Mpx webkameru, podporuje Wi-Fi, Bluetooth 3.0 a dokonce i sítě 3G. V tiskové zprávě je i nejasně zmíněna podpora pro sítě 4G WiMAX.

Velmi příjemnou zprávou je i specifikace velikosti. Tablet má být 13 mm silný a vážit 860 g, do toho všeho se kromě výkonného hardwaru vešel i akumulátor pro až 7 h výdrže.

  

  

CS24

Samsung zatím neoznámil cenu, dá se ale očekávat, že nebude nikterak nízká. Mimojiné možnost osazení TPM čipem dává tušit směřování do firemního segmentu, osobně bych nečekal cenovku pod 20 tis. Kč.

Zdroj: TZ Samsung

Byl pro vás článek přínosný?