Hlavní navigace

Šeptanda: Google by mohl uvést dva telefonní Nexusy. Menší od LG, větší od Huawei

28. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Magazín Android Police získal od svých zdrojů několik informací, které naznačují, že Google by letos poprvé mohl uvést dva telefony najednou. Naopak tabletová řada by se letos rozšířit neměla a loňský Nexus 9 bude poslední velkou plackou v nabídce.

 

A telefony? Dle – prý spolehlivých zdrojů – přijde nástupce Nexusu 5. Opět jej vyrobí LG. Zařízení s kódovým názvem Bullhead by mělo mít 5,2" displej, Snapdragon 808 a akumulátor s kapacitou okolo 2700 mAh. Pokud by šlo o zmenšený smartphone LG G4, asi bychom se nezlobili.

Nástupce Nexusu 6 by měla vyrobit čínská společnost Huawei. Telefon s označením Angler prý dostane 5,7" displej, Snapdragon 810 a 3500mAh akumulátor. Huawei se letos také snaží a zvlášť telefon P8 vypadá velmi slibně.

Stále to jsou pouhé prý, údajně a možná. Dokud to Google skutečně neoznámí, nic není jisté. Je však velmi pravděpodobné, že dnes na keynote u příležitosti konference I/O ještě novinky neodhalí. Očekáváme představení preview verze Androidu M. Telefony a finální verzi systému pak jako obvykle začátkem podzimu.

Zdroj: Android Police

Byl pro vás článek přínosný?