Hlavní navigace

Šeptanda: Google si kromě smartphonu vyrobí i vlastní hodinky. Dvoje

Sdílet

Zdroj: Redakce

Google už vyrábí vlastní tablet (Pixel C), laptop (Chromebook Pixel) a letos k tomu prý přidá i smartphone a hodinky. O telefonu zatím jen víme, že bude. Magazín Android Police však k hodinkám získal trochu více informací.

Huawei Watch s Androidem Wear
Huawei Watch s Androidem Wear

Google by měl představit hned dva modely s kódovým označením Swordfish a Angelfish. Oba s plně kruhovým displejem, jako mají LG G Watch R (Urbane), Moto 360 druhé generace nebo Huawei Watch.

Angelfish budou větší (průměr 43,5 mm, tloušťka 14 mm) a vybavenější. Na boku budou tři ovládací tlačítka včetně jedné korunky. V hodinkách pak GPS, LTE modem a snímač srdečního tepu. Tuto výbavu Swordfish nenabídnou, budou ale levnější a menší (průměr 42 mm, tloušťka 10,6 mm). Podle Android Police pak Swordfish určitě budou podporovat náhradní pásky Mode, ale Angelfish to není jisté.

 

Proč by měl Google vyrábět vlastní hodinky? Aktuálně nemá žádný referenční model, na kterém by prezentoval nové funkce systému Android Wear. Na cestě je totiž druhá generace OS vylepšující ovládání i podporu LTE. A ostatní výrobci nevyužívají všech možností, které jim systém nabízí.