Hlavní navigace

Šeptanda: HTC prý končí s Windows Phonem, zaměří se jen na Android

15. 8. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Největší partner Microsoftu, který se svými přístroji stál u důstojného odchodu systému Windows Mobile i začátku prodejů Windows Phonu, prý s mobilními Windows končí. Tvrdí to Digitimes s odvoláním na tajné zdroje. Tento technologický magazín se velmi často plete, ale pokud by Tchajwanci s Windows Phonem opravdu rozloučili, ani by nás to nepřekvapilo.

Podíly výrobců Windows Phonu podle AdDuplexu
Podíly výrobců Windows Phonu podle AdDuplexu

HTC se dlouhodobě potýká s nevyrovnanými finančními výsledky a poklesem prodejů. Celosvětově už není ani v první desítce. Aktuálně všechno sází na novou reklamní kampaň s Robertem Downeym Jr. a produktovou řadu One. Windows Phone pro tohoto výrobce je a byla vždy jen bokovka pro udržení dobrých vztahů s Microsoftem. I proto údajně posílá Microsoftu kvůli Androidu nejnižší licenční poplatky.

A na platformě Windows Phone má HTC silnou konkurenci v podobě Nokie. Podle odhadů AdDuplexu drží HTC jen 11,5% podíl, zatímco finský výrobce má na svědomí 85,4 % používaných smartphonů. Samsung (2 %) a Huawei (1,1 %) se podílí jen zanedbatelně. I pro ně však platí, že největší úsilí vkládají do Androidu.

 

MMF23

Jestli HTC opravdu vyklidí cestu Nokii, to ukáže až čas. Firma zatím oficiálně žádný konec s WP8 neohlásila. Možná by to v danou chvíli ani nebylo rozumné. Windows Phone totiž stále roste. Podle agentury Gartner se v minulém čtvrtletí prodalo 7,4 milionu smartphonů se systémem Microsoftu, což už z něj dělá tržní trojku před BlackBerry. Na rostoucím tempu by se HTC mohlo svézt.

Zdroj: Digitimes

Byl pro vás článek přínosný?