Hlavní navigace

Šeptanda: Samsung připravuje nový Nexus 10. Prý přijde „brzy“

25. 7. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Na včerejší akci Google ukázal pouze jeden nový Nexus. Přitom prodává ještě dvě produktové řady: větší tablet a smartphone, ale ty se aktualizace nedočkaly. Možná jen zatím. Amir Efrati, reportér Wall Street Journalu na svém Twitteru píše, že v blízké budoucnosti připraví Google a Samsung nový Nexus 10. Informaci má od Sundara Pichaie, který včerejší akci organizoval a který v Google vede vývoj Androidu a Chromu.

Otázkou je, co znamená blízká budoucnost. Teoreticky by se mohlo jednat o letošní podzim. Opakoval by se tak loňský scénář, kdy Google nejdříve uvedl Nexus 7 a až na podzim Nexus 4 a 10. V silách obou společností určitě je, aby novou generaci en-desítky ukázaly v říjnu či listopadu.

 

Velkou neznámou je směr, kudy by se nový Nexus 10 vydal. Starší generace nebyla ve srovnání s Nexusem 10 komerčně úspěšná. Výbavou nebo výkonem to jistě nebude, N10 byl v mnoha odhledech špičkový. Inženýři Samsungu by ale mohli celé zařízení ještě zmenšit/zlehčit a Google pak nasadit agresivnější cenovou politiku.

K tomu se jistě dočkáme rychlejšího procesoru i grafiky, lepších foťáků nebo třeba bezdrátového nabíjení. A kdo ví, třeba i bájného Androidu 5.0 Key Lime Pie. Aktuální verze 4.3 totiž příliš novinek nepřinesla.