Hlavní navigace

Service Pack 1 se do Windows 7 konečně začne instalovat automaticky

19. 3. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Pokud občas někomu přeinstalováváte Windows 7, víte, že aktualizace nemusíte shánět ručně. Všechny potřebné kusy do operačního systému doinstalujete skrze službu Windows Update, která vám situaci maximálně ulehčí. Vybere pro vás ty aktualizace, které počítač vyžaduje, a dokonce se dokáže postarat o automatickou instalaci. První (a současně poslední) Servisní balíček pro Windows 7 se již v distribučním systému nacházel, nyní však přichází obrat.

Tip: Používáte Windows 7 RTM? Podpora zanedlouho vyprší, nainstalujte si Service Pack

Doteď jste ho museli povel k instalaci vydat ručně. Jenže konec podpory základních Windows 7 RTM se blíží, konkrétně se uživatelé tohoto produktu z hlediska oprav, záplat a jiných aktualizací ocitnou na suchu 9. dubna 2013. Poté bude Microsoft podporovat pouze verzi produktu se Servisním balíčkem. Pokud si ho někdo dosud nenainstaloval, nemusí se příliš stresovat. Firma „zmáčkla tlačítko“ a Service Pack se bude skrze Windows Update do potřebných počítačů instalovat sám.

 

Zejména nováčci si možná ani nebyli jistí, jestli nějaký Servisní balíček v počítači mají. Automatické aktualizace by se měly postarat o to, aby doslova každý stroj s Windows 7 obsahoval SP1. Vynucení instalace přichází poměrně pozdě, nikoli překvapivě. Jedná se o zásadní aktualizaci, kterou si Microsoft netroufne uživatelům nutit dříve, než je to opravdu nezbytné. Do té doby nabízí podporu pro danou verzi produktu. (Obvykle to platí také pro Internet Explorer.)

Service Pack můžete rovněž stáhnout z webu Microsoftu a nainstalovat jej kdykoli ručně. Případně zavítejte na Windows Update, nebo jednoduše vyčkejte, až začne Windows Update sám konat. Balíček je dostupný od února 2011, jeho stáří tedy přesahuje dva roky. Místo druhého balíku společnost vydala větší soubor aktualizací. Celkem jich obsahuje 90 a k plnohodnotnému SP nemá daleko.

Zdroj: Blogging Windows