Hlavní navigace

Sety vodního chlazení od EKWB nabídnou solidní výkon a rozšiřitelnost

11. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

All-in-one sety vodního chlazení jsou v poslední době velmi populární. Jejich výkon sice nebývá zrovna nejvyšší a je na úrovni high-endových vzduchových chladičů, ale přesto několik kladů mají. Jejich největší výhodou je především to, že zabírají málo místa kolem procesorové patice, takže nedochází ke kolizím s paměťovými moduly a chladiči napájecí kaskády.

Slovinská společnost EK Water Blocks si tento trend nechce nechat ujít a proto představila tři nové sety. Ty se od ostatních liší tím, že nejsou smontované a hned připravené k osazení. Jejich zprovoznění je sice zdlouhavější a náročnější, odměnou bude ale vyšší výkon a široké možnosti dalšího rozšíření.

Základním kamenem je blok na procesor EK-Supremacy MX. Jedná se o odlehčenou a méně výkonnou variantu vlajkového modelu Supremacy EVO, který jsme podrobili důkladnému testu. Blok má měděnou základnu a vrchní kryt je z plexi.

EKWB vodní sety

Osvědčené čerpadlo Laing DDC 3.1 PWM je spojeno s expanzní nádobou EK-XRES 100. Jeho výkon není nijak závratný, ale hravě překoná pumpy, které konkurence osazuje do hotových AIO setů. Velikost radiátoru je závislá na zvolené variantě. Na výběr je 120, 240 a 360mm model. Součástí balení bude také odpovídající počet ventilátorů, které slouží k ochlazování žeber radiátoru.

Kromě toho najdete v balení také chladicí kapalinu, hadice, fitinky, montážní materiál (Intel LGA 775, 1150, 1155, 1156, 1366, 2011 a AMD AM2(+), AM3(+), FM1, FM2(+)) a pochopitelně instalační manuál.

 

Cena se bude pohybovat v závislosti na zvolené verzi od 244,95 € (6 750 Kč) až do 279,95 € (7 700 Kč). Vůči klasickým AIO vodníkům je cena nasazena o dost výše, sety od EKWB mají ale obrovskou výhodou ve snadné rozšiřitelnosti. Pokud budete chtít chladit kromě procesoru i grafickou kartu, stačí pouze dokoupit vhodný blok s fitinkami. Montáž bude vyžadovat trochu zručnosti, ale rozhodně se nebude jednat o nic složitého.

Zdroj: EKWB