Hlavní navigace

Seznam bude odkazovat i na konkurenci. Na portálu zobrazí ty nej české články

22. 2. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Tuzemská internetová jednička má vlastní zpravodajské kanály. Provozuje Novinky.cz, Sport.cz a Super.cz, jejichž obsah plní partnerské vydavatelství Borgis. V něm Seznam drží třetinový podíl.) Nově ale Seznam hledá způsob, jak svým šesti milionům uživatelů měsíčně zobrazit i další populární obsah.

Seznam zobrazí nejzajímavější články z českých webů
Seznam zobrazí nejzajímavější články z českých webů

Pěti procentům uživatelů proto zkouší na titulku Seznam.cz umístit nový boxík Další zajímavé články z českého internetu. Prakticky jde o RSS čtečku s nekonečným seznamem článků z ostatních webů. Ano, na Seznamu se objeví odkazy na konkurenční Idnes, Aktuálně nebo třeba i naši Stoplusjedničku.

 

Na základě zpětné vazby budeme funkci dále rozvíjet. Rádi bychom i zde aplikovali systém automatického doporučování obsahu, který by články vybíral s ohledem na preference daného zařízení. Tím bychom dokázali komukoli, kdo zavítá na naši domovskou stránku, nabídnout unikátní obsah přímo na míru,“ vysvětluje Marek Vacek, produktový manažer domovské stránky Seznam.cz.

Z počátku půjde zejména o nenáročné magazínové čtení, reflektující přehled toho nejzajímavějšího, co hýbe českým internetem. Titulky, obrázky i videa budou přímo odkazovat na stránku zdroje,“ dodává.

Novinku si můžete vyzkoušet po kliknutí seznam.cz/vyzkouset-z-internetu. Boxík má pevné umístění v pravém sloupci. Není možné jej odstranit ani přesunout. Zatím zřejmě jen dočasně.

Zdroj: Seznam