Hlavní navigace

Seznam firmám a živnostníkům vytvoří web zdarma i s doménou druhého řádu

21. 9. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Seznam na jaře spustil novou službu Mikroweby. Malým firmám nebo živnostníkům, kteří nemají vlastní web, Seznam vytvoří jednoduchou webovou prezentaci s doménou druhého řádku (firma.cz) a pěti e-mailovými schránkami k tomu.

Založení je zdarma pro všechny subjekty zapsané v katalogu Firmy.cz. Bezplatný je za jistých okolností i provoz. Stačí během roku utratit ve službách Seznamu alespoň 500 Kč. Pro firmu tedy bude ideální zaplatit si reklamu. Případně může onu pětistovku uhradit rovnou. V prvním roce je ale užívání Mikrowebu zdarma.

Takhle může vypadat mikroweb od Seznamu
Takhle může vypadat mikroweb od Seznamu

Během pilotního testu Seznam vytvořil 635 stránek, přes 70 % z nich vzniklo z vlastní iniciativy. Seznam totiž do patičky stránky vložil reklamu, který upozorňuje, že Mikroweb si může založit každý. „Firmy.cz se tímto krokem posouvají od katalogu směrem ke službě, která o své firmy, zejména pak ty menší, pečuje. Právě řemeslníci, kadeřnice a další malí podnikatelé bojují s konkurencí a webové stránky jim mohou pomoci jejich podnikání nastartovat,“ vysvětluje Antonín Klepáček, manažer obchodního týmu Firmy.cz.

Cílem je, aby každý, kdo v něčem podniká, dal o sobě na internetu vědět. V katalogu Firmy.cz je 606 000 subjektů, ale 26 % z nich web postrádá. „Vůbec nejčastěji chybí webové stránky kadeřnickým salónům, praktickým lékařům pro dospělé, stomatologům, firmám podnikajícím v nákladní silniční dopravě, účetním, advokátům, tesařům, pokrývačům, klempířům a autoservisům,“ tvrdí Seznam.

Vytvořený web se nemůže rovnat profi stránkám postaveným na velkých CMS. Jde jen o jednoduchou prezentaci s názvem firmy, jejím popisem, fotogalerií podniku nebo prací a kontaktními informacemi. Na stránce je i mapka nebo recenze klientů.

 

KL hlasovani

Mikroweb lze založit zde, podmínky služby pak najdete zde.

Zdroj: Seznam

Byl pro vás článek přínosný?