Hlavní navigace

Seznam koupil třetinový podíl ve vydavatelství Borgis (Právo, Novinky.cz…)

16. 7. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Seznam dnes koupil 33,6 % akcií společnosti Borgis, a.s. Vydavatel deníku Právo už s českou internetovou jedničkou spolupracuje deset let. Borgis totiž dodádá obsah pro Novinky.cz, ale také Sport.cz a bulvární Super.cz, které jsou tak i díky Seznamu nejnavštěvovanějšími v oboru.

Seznam koupil třetinu vydavatelství Borgis
Seznam koupil třetinu vydavatelství Borgis

Částka, za kterou Seznam třetinový podíl koupil, nebyla zveřejněna. Většinovým vlastníkem, předsedou představenstva a zároveň i šéfredaktorem Práva nadále zůstává Zdeněk Porybný. Na chodu jednotlivých redakcí se také nic nezmění.

 

DT24

S vydavatelstvím Borgis spolupracujeme už deset let, a to k oboustranné spokojenosti. I proto jsme se rozhodli ji potvrdit kapitálovým vstupem do vydavatelství Borgis. I nadále bude naše spolupráce pokračovat tak, jak jsme na ni byli doposud zvyklí,“ uvedl Pavel Zima, generální ředitel společnosti Seznam.cz.

Pro mne je vstup společnosti Seznam.cz do vydavatelství Borgis významným krokem v prohlubování mimořádně úspěšné spolupráce, která už prokázala životaschopnost i oboustrannou výhodnost. Přímý podíl Seznamu je pro naše tvůrčí týmy závazkem i zárukou na mnoho příštích let,“ komentoval transakci předseda představenstva Borgis, a.s., Ing. Zdeněk Porybný.

Byl pro vás článek přínosný?