Hlavní navigace

SilverStone uvádí USB 3.0 hub s displejem sledujícím proud i napětí

17. 12. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Rozbočovačů USB je na trhu obrovské množství a rozhodně patří k početnějšímu druhu hardwaru než třeba počítačová myš. Prakticky každá věc jde však udělat lépe či hůře a nový SilverStone EP03 USB 3.0 Hub kombinující rozbočovač a nabíječku, se zcela jistě řadí k těm nejzajímavějším výrobkům svého druhu.

SilverStone EP03 USB 3.0 HUB – balení
SilverStone EP03 USB 3.0 Hub – balení

Hub zvládá jak připojení k počítači, kdy umožní vysokorychlostní přenos dat díky podpoře USB 3.0 (teoreticky až 625 MB/s), ale v případě zapojení do elektrické zásuvky může všechna čtyři zařízení/porty napájet proudem až 2 A (při zapojení do USB cca 0,5 A).

Další zvláštností je displej, který zobrazuje aktuální napětí a nabíjecí proud každého portu, díky čemuž si můžete udělat obrázek o stavu připojeného akumulátoru/powerbanky, ale třeba také zkontrolovat, zda nově zakoupený USB kabel odpovídá kvalitou udávané normě (EP03 zvládá standard BC 1.2).

MMF23

Do těla z broušeného hliníku se ještě vešla ochrana proti přepětí a adaptér pro střídavý proud najdete v balení. U zařízení dané kategorie je dost překvapující hmotnost 990 g, která zřejmě odpovídá kvalitě zpracování a použití kovových materiálů. Rozměry činí 51 × 31,5 ×130 mm. Výrobce zatím neudává cenu, ale EP03 vlastně nahrazuje starší Hub EP01, který je v českých obchodech k sehnání za cca 850 Kč. Oproti EP03 si k němu ale AC adaptér musíte dokoupit.

Zdroj: SilverStone

Byl pro vás článek přínosný?