Hlavní navigace

Sluchátka s vojenskou technologií napálí hudbu rovnou do hlavy (CeBIT)

7. 3. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Nová sluchátka značky AfterShokz možná přinesou v oblasti mobilního audia malou revoluci. Jejich základem je patentovaná vojenská technologie, která využívá zvukové vodivosti kostí – zařízení na tomto principu mají některé speciální jednotky. Výrobce tvrdí, že tento princip přenosu zvuku nabízí uživateli příjemnější, zdravější a také bezpečnější poslech. Dlouhodobý poslech hlasité hudby ze sluchátek totiž podle některých studií může způsobovat ztrátu sluchu a poškození bubínku. To u těchto sluchátek nehrozí.

AfterShockz

 

AfterShokz se nenasazují přímo na uši, část emitující vibrace se usadí na lícní kosti, těsně vedle ucha. Zvuk je pak přes kosti a tkáně přenášen dovnitř do vnitřního ucha, kde je interpretován jako běžné zvukové vlny šířené vzduchem. Tuto techniku objevil již středověký doktor Giovannni Filippo Ingrassia, využíval ji například i Ludwig van Beethoven poté, co ohluchl (zakousl se při hraní do dřeva, které bylo připojeno k piánu).

 

AfterShockz

 

Jednou ze zásadních výhod tohoto řešení je, že nemusíte mít při poslechu zakryté uši. Slyšíte tak hudbu i okolní svět – to je důvod, proč obdodbná zařízení využívají zmiňované vojenské jednotky. Může se to ale velmi hodit i běžným lidem, třeba když jedete na kole ve městě nebo jen potřebujete slyšet vrznutí dvěří. K dispozici jsou dvě verze – sportovní (AfterShokz Sport) a pro mobily (AfterShokz Mobile), druhá verze nabízí možnost připojení mikrofonu. Ceny jsou 59,95 a 69,95 USD.

AfterShockz

Zdroj: www.aftershokz.com