Hlavní navigace

Šmírujte ptáky. BudCam vyrábí budky i krmítka s kamerou a Wi-Fi

Sdílet

Zdroj: Redakce

Pražská firma Escad Trade se zabývá průmyslovými sledovacími kamerami, v nabídce má ale také zvláštní řadu kamer BudCam. Ty jsou určeny ornitologům pro sledování ptactva na jejich zahradě nebo v lese. Umístěny jsou v krmítku nebo budce. Budky jsou na výběr dvě podle průměru vletového otvoru (34 a 45 mm). Ve všech případech je v překližkové krabici instalován 2Mpx foťák od Sony (1/2,8 palce) schopný záznamu Full HD videa s 30 snímky za sekundu. Uvnitř je také všesměrový mikrofon a 24 IR diod, které osvětlují interiér i v noci.

V ceně bohužel není napájení, 12V adaptér je třeba koupit zvlášť. Další nevýhodou je, že kamera nemá možnost lokálního záznamu na SD kartu, ale slouží jen pro streamování. Obraz vysílá přes Ethernetový kabel nebo Wi-Fi. BudCam má navíc sledovací aplikaci pro Android a iOS. Instalace v lese proto bude náročnější. Kromě akumulátoru budete muset vyřešit i přenos signálu na velkou vzdálenost.

Pro někoho bude nevýhodou také cena. Krmítko i obě budky stojí okolo 5000 Kč. Ne každý je však šikovný kutil, aby si chytrou ptačí budku postavil svépomocí.