Hlavní navigace

Sonos chystá levný soundbar Ray. Bude stát polovinu co Beam, ale přijdete o konektor HDMI

9. 5. 2022

Sdílet

Zdroj: Sonos
Sonos v poslední době výrazněji rozšiřuje své portfolio. Zdá se, že segment levnějších reproduktorů neponechá jen v rukou IKEA a brzy by měl představit soundbar nazvaný Ray. Zřejmě však bez HDMI se zpětným audiokanálem.

Výrobce jej zatím nepotvrdil, ale už unikly snímky i některé parametry. Výhodou soundbaru Ray má být zejména nižší cena, neboť reproduktory Sonosu patří spíše k těm dražším. Výborný Beam pořídíte asi za 12 tisíc a ve své druhé generaci již podporuje i Dolby Atmos (byť pouze softwarově). Špičkový Arc pak stojí dvakrát tolik.

Tip: Sonos Arc vs. Beam 2. Souboj o Dolby Atmos u vašeho televizoru

Uvnitř Sonosu Ray mají být čtyři reproduktory: dva výškové a dva středobasové. Cena se očekává kolem 249 dolarů, v přepočtu 5990 Kč. Tedy polovina ceny Beamu. V nabídce bude v typických barvách Sonosu, tedy v černé a bílé.

Sonor Ray 1 Sonor Ray, mezi konektory není HDMI (obr: Sonos)

Sonos Ray má být vcelku malý. Jeho 56 cm na šířku proti 65 cm u Beamu bude ladit spíše k menším úhlopříčkám televizorů. Podle uniklých fotografií ale bude postrádat HDMI s podporou eARC, respektive konektor HDMI nebude mít vůbec. K televizoru jej připojíte pomocí optického kabelu, ale bez zpětného audiokanálu zřejmě nepůjde snadno ovládat hlasitost přímo z ovladače.

Sonos ale také chystá nový vlastní operační systém (Home Theater OS) či zvažuje spolupráci s výrobci televizorů a integraci svých reproduktorů přímo do nich. To ostatně funguje u značek jako Harman Kardon či Onkyo. Oficiální představení nového produktu má být 25. května.

zdroj: The Verge, Snoopytech