Hlavní navigace

Sony krom nových mobilů představilo také chytrou bondovku a futuristický projektor [MWC]

23. 2. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Krom nových smartphonů Sony na letošním barcelonském veletrhu představilo i několik nových zařízení svého portfolia doplňkového příslušenství. Mimo malé nositelné kamerky jsme se dočkali také chytré „bondovky” či projektoru.

Xperia Ear

Začnu chytrou bondovkou. Ta krom klasické funkce prověřené léty zvládá také práci chytrého asistenta. Bondovka totiž umí informovat, kdo vám píše a také z jaké služby. Dokonce by měla rovněž zvládat jednoduchou předpověď počasí a další užitečné zprávy, které jinak najdete třeba v Google Now. S podporou češtiny ale pochopitelně počítat nemůžeme.

Sony příslušenství MWC 2016

Xperia Eye

Krom toho Sony představilo také malou kamerku pro celodenní užití. Jde o tzv. lifelog camera, tedy foťák, který každou minutu pořídí fotku a na konci dne vám vznikne fotografický příběh celého dne. Kamerka je přizpůsobena k tomu, abyste ji mohli celý den nosit na krku.

Sony příslušenství MWC 2016

Xperia Projector

Velmi futuristicky se jeví novinka Xperia Projector. Ten udělá z jakékoliv rovné plochy v bytě displej, na kterém se objevují aktuálně relevantní informace. Ovládání je vyřešeno buď pomocí dotyku nebo pomocí hlasu. S češtinou se ale opět příliš nepočítá.

Sony příslušenství MWC 2016

Xperia Agent

Velmi podobně působí i Xperia Agent, ten je však určen především pro promítání obsahu na stůl. Stejně jako Xperia Projector si bude projekce rozumět s dotyky a samozřejmostí je také hlasové ovládání.

Sony příslušenství MWC 2016

MM_AI

Sony stejně jako většina ostatních výrobců zatím neoznámilo konečnou cenu ani jednoho z představených zařízení. Až na Xperii Ear naívc není jasné, jestli se vůbec kdy začnou prodávat. Výrobce o nich stále mluví jako o vizi nebo konceptech.

Zdroj: TZ Sony

Byl pro vás článek přínosný?