Hlavní navigace

Staňte se členem posádky lidi Prometheus. Stačí vám moderní prohlížeč

17. 5. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Microsoft se opravdu snaží dokázat, že zbožňuje HTML5. A tak vytváří všemožné weby, které pokaždé nějakým způsobem využívají co možná nejvíce grafický efektů, aby upoutaly pozornost. Tyto demonstrace ukazují, že už nepotřebujete Flash, abyste vyrobili funkční a zároveň opravdu hezkou stránku. A že nejlépe vám moderní weby poběží v Internet Exploreru 9, zhruba tak zní poselství z Redmondu. My víme, že nám takové weby skvěle poběží také v konkurenčních moderních (!) prohlížečích. Musíme ale uznat, že nejpromakanější hardwarovou akceleraci má právě prohlížeč od Microsoftu. Právě využití grafické karty je pro běh technologických ukázek důležité.

Na náročných stránkách se už procesor může zadýchat, zatímco grafická karta si s vykreslením poletujících a jiných objektů poradí hravě. Tentokrát se Redmondští spojili s Fox Studios, aby zpropagovali velmi očekávaný film Ridleyho Scotta. Prometheus bude epické sci-fi, od kterého se očekává skutečně hodně. Hrdinové z lodě Prometheus budou pátrat po původu lidské civilizace. Co na vzdálené planetě nakonec najdou, se sice teprve dozvíme, avšak nic hezkého to nebude. Do českých kin film dorazí 7. června. Vy máte nicméně možnost se již nyní podívat do útrob lodi, podle níž se celý film jmenuje.

 

Zavede vás tam interaktivní web Project Prometheus Training Center, kde dostanete možnost vyzkoušet roli nového člena posádky vesmírné lodi. A kdo by nechtěl být členem posádky na vesmírné lodi, že? Na této stránce si otestujete fyzické i psychické schopnosti a stihne vás přirozeně i srovnání s ostatními. Ostatně, něco vás vyhecovat musí, ne? Mezi zkouškami vaší zdatnosti neschází ani test prostorového vnímání nebo schopnosti vydržet přetížení 46 G. Web byl samozřejmě vytvořen pomocí moderních technologií vylučujících Flash nebo jiné proprietární technologie, proto se vám bude hodit prohlížeč s dobrou podporou webových standardů a hardwarovou akcelerací. Internet Explorer 9 je v tomto případě zaručeně dobrou volbou.

Project Prometheus Training Center

Zdroj: Tisková zpráva