Hlavní navigace

Tip: Virtuální post-ity pro Windows 10. Sticky Notes podporují už i seznamy s odrážkami

14. 12. 2017

Sdílet

Zdroj: Redakce
Hledáte nástroj, jenž vám umožní snadné a přehledné vedení poznámek na počítači či tabletu?

Malé lepící papírky s poznámkami, známé také jako post-ity, jsou oblíbeným pomocníkem, pokud si potřebujete zorganizovat práci, úkoly všeho druhu nebo jen myšlenky. Někomu vyhovuje v tomto ohledu setrvávat v analogovém prostředí, jiní naproti tomu ocení výhody digitálního prostředí. Pokud vám vyhovují fyzické lepící papírky, těžko vám je sebereme. Jestliže ale hledáte digitální alternativu, můžete si vyzkoušet Sticky Notes pro Windows 10. Jedná se o aplikaci přímo od Microsoftu, jež se všemi silami snaží ukázat výhody digitálního prostředí. Shodou okolností právě vyšla druhá řada, jež přidává několik funkcí. Nejvyužitelnější jsou patrně seznamy s odrážkami. Stačí napsat na nový řádek hvězdičku, pokračovat v psaní.

Poznámky ve virtuálním prostoru

Jakmile uhodíte mezerník, uvidíte, že se z hvězdičky stala odrážka a vy začínáte tvořit přehledný seznam. Také další novinky zní lákavě, je ale potřeba poznamenat jednu věc. V zemích jako Česko, kde nefunguje Cortana, nelze využívat mnohé inteligentní funkce, jež ze Sticky Notes činí mnohem zajímavější alternativu k papíru.

Sticky Notes lze využívat na každém zařízení s Windows 10 Sticky Notes lze využívat na každém zařízení s Windows 10

Konkrétně mohou být v nové verzi zobrazovány náhledy map, pakliže je obsahem virtuálního čtverce adresa. V Česku se však kýžené reakce na vložení adresy nedočkáte. Dále stojí za to poznamenat, že ačkoli můžete Sticky Notes používat na klasickém počítači, jsou samozřejmě podporovány i dotekové obrazovky a digitální pera. Můžete proto psát rukou a obsah bude převeden do digitální podoby.

I v Česku a klidně bez dotekové obrazovky tedy můžete aplikaci používat a nabídne vám úplně jednoduché a pěkně zpracované virtuální papírky pro rychlé poznámky, úkoly apod. To nemusí být málo, je nicméně škoda, že jsme dosud nezískali všechny chytré funkce.

Byl pro vás článek přínosný?