Hlavní navigace

Stream.cz nebude točit jen seriály, nově se chce podílet i na tvorbě filmů

Sdílet

Zdroj: Redakce

Z dílny Seznamu a produkční společnost Negativ už vzešly seriály Kancelář Blaník, Autobazar Monte Karlo nebo Žrouti. Obě firmy chtějí v krátkometrážním formátu podpořit i vznik filmů. Spojily se navíc s distribuční společností Aerofilms a Festivalem krátkých filmů Praha a zorganizovaly soutěž Short Stream. Částkou ve výši jednoho milionu korun chtějí podpořit vznik několika „kraťasů“, které budou později uvedeny na Streamu, v kinech i na festivalu.

Stream.cz chce pomoci s točením krátkometrážních filmů
Stream.cz chce pomoci s točením krátkometrážních filmů

Short Stream aktuálně oslovuje tvůrce, aby do 5. září 2016 zaslali scénáře na 2–10minutový film, synopsi, představení autorů a realizační strategii. Následně bude vybráno 10 nejlepších projektů a do 5. ledna 2017 by měly být filmy připraveny k vysílání.

 

Naše výzva je určená všem - profesionálům s produkčním zázemím, studentům filmových škol, amatérským filmařům i autorům, kteří nemají nejmenší tušení o tom, jak film vzniká, ale mají nápad,“ upřesňuje producent společnosti Negativ Milan Kuchynka.

KL hlasovani

Zatímco natáčení krátkých a celovečerních filmů se v zahraničí liší pouze výší rozpočtu, v Česku jde nejčastěji o školní produkce. A to bychom chtěli změnit. Nejen proto, aby i u nás vznikaly filmy, které budou opravdu zajímavé pro diváky a festivaly, ale protože jde o formát, na kterém můžou filmaři ‚dorůst‘. Diváci podle našich zkušeností z festivalu už svět krátkých filmů objevili a umějí si ho užít. S českými filmaři je to horší, ale v poslední době jsem viděl několik snímků, které jsou skvělé a konečně i originální a perfektně řemeslně zvládnuté. Přesně chvíle pro vznik projektu jako je Short Stream,“ dodává programový ředitel Festivalu krátkých filmů Praha Karel Spěšný.

Zdroj: Seznam

Byl pro vás článek přínosný?