Hlavní navigace

Synaptics chystá miniaturní čtečku otisků do USB. Bude stát okolo tisícovky

Sdílet

Zdroj: Redakce

Známý výrobce touchpadů a biometrických snímačů na Computexu prozradil, že chystá levnou čtečku otisků, kterou půjde vybavit každý notebook nebo desktop. Čtečka samotná jen lehce přesahuje konektor USB (podobně jako Bluetooth dongly), takže ani zasunutá v těle notebooku nebude překážet. Zároveň bude dostupná v několika tvarech s různou orientací senzoru.

Čtečka otisků do USB od Synaptics

Čtečka splňuje specifikaci FIDO, takže bude použitelná s hromadou online služeb. V alianci FIDO najdeme Google, Microsoft, Samsung, PayPal, Visa, MasterCard a několik výrobců hardwaru či tvůrců softwaru. Jeden unikátní otisk může nahradit heslo v desítkách služeb.

Synaptics počítá také s plnou kompatibilitou s přihlašovací funkcí Hello dostupnou ve Windows 10. Šéf marketingu Godfrey Cheng věří, že před koncem roku 2016 budou desítky na půl miliardě PC.

Čtečka otisků do USB od SynapticsČtečka otisků do USB od SynapticsČtečka otisků do USB od Synaptics 

S čím naopak nepočítá je přímý prodej spotřebitelům. Návrh čtečky nabídne OEM nebo ODM výrobcům, případně si je bude vyrábět sama a poskytne je dalším firmám k brandingu. Cena by se měla pohybovat pod 50 dolary. První vzorky budou vyrobeny ve třetím čtvrtletí, velkovýroba je očekávána před koncem roku.

 

Zdroj: Synaptics