Hlavní navigace

Synchronizace prohlížečů Xmarks končí 10. ledna 2011

29. 9. 2010

Sdílet

Zdroj: Redakce

Xmarks patří mezi jeden z nejoblíbenějších doplňků pro několik prohlížečů, neboť umožňuje napříč počítači, prohlížeči i platformami synchronizovat záložky (oblíbené stránky), v některých případech i hesla, otevřené panely a historii.

Díky tomu si toto rozšíření oblíbili zejména uživatelé používající vícero počítačů a prohlížečů prakticky denně, neboť díky tomuto rozšíření měli stále vždy všechny oblíbené stránky aktuální. Společnosti Xmarks ovšem nyní docházejí finance a další prostředky a bohužel se ji po dlouhém hledání stále nepodařilo najít obchodní model, který by přinesl toliko požadovaný zisk na provoz serverů pro milióny uživatelů.

Společnost Xmaks se snažila k zisku použít obrovské množství webových adres od uživatelů (samozřejmě anonymně), kupříkladu k tvorbě mnohem spolehlivějšího vyhledávače, žádný však nedokázal dostatečně zaujmout (reklamní) investory.

MMF24

Jako nešťastný důsledek je tedy nutnost činnost ukončit, a to 10. ledna 2011, což by mělo spolu s rozesílanou e-mailovou zprávou uživatelům dát dostatek času pro přechod na některou ze synchronizačních služeb jednotlivých prohlížečů, ačkoli některé funkce, jako kupříkladu synchronizace mezi různými prohlížeči, se asi budou nahrazovat komplikovaně. Společnost stále zvažuje, zdali projekt uvolní jako open source.

Zdroj: Xmarks

Byl pro vás článek přínosný?