Hlavní navigace

T-Mobile TV se na televizorech LG už obejde bez set-top-boxu

30. 10. 2021

Sdílet

Zdroj: T-Mobile
T-Mobile spouští aplikaci T-Mobile TV Go pro chytré televizory od LG. Doposud fungoval na platformách Android TV či Tizen, případně na externím set-top-boxu. Ten tak budete potřebovat u stále menšího množství velkých obrazovek.

Aplikace T-Mobile TV Go by měla jít od listopadu stáhnout na televizorech LG v obchodě LG Content Store. Podporované jsou modely zhruba od roku 2017, tedy se systémem webOS 3.5 a novějším.

T-Mobile TV tak v případě televizorů LG následuje svého rivala O2 TV, který aplikaci pro webOS představil už v září. Oproti tomu u Android TV měl T-Mobile TV vlastní aplikaci dávno před O2. Oba operátoři přitom provozují internetovou televizi na stejném základu Nangu.TV.

Hlavní trojku Smart TV nyní podporují téměř všechny internetové televize

Používat internetovou televizi přes Smart TV je jednodušší, než zapojovat set-top-box a mít tak dvě dálková ovládání (i když někdy lze pak používat jeden ovladač). Donedávna měly silnou konkurenční výhodu operátoři Sledování TV a Lepší TV, kteří nabízejí aplikace snad pro všechny myslitelné platformy. O2 a T-Mobile je v tomto nyní pomalu dotahují, ale oběma stále chybí třeba aplikace pro televizory Panasonic. Vedle toho Vodafone TV stále spoléhá čistě na set-top-box a aplikaci nemá ani jednu.

Aplikaci T-Mobile TV Go si nepleťte s internetovou televizí T-Mobile TV Go. Operátor provozuje internetovou televizi s názvem T-Mobile TV a T-Mobile TV Go je obdobná služba určená primárně pro mobily a tablety.

zdroj: T-Mobile