Hlavní navigace

Tablet Nvidia Tegra Note dostal LTE, KitKat a začne se prodávat ve více zemích

24. 2. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Loni na podzim šel do prodeje nejvýkonnější sedmipalcový tablet, alespoň dle slov samotné Nvidie. Tegra Note byl také dost levný, za 199 dolarů šetřil jen na dvou místech. Displeji, jenž měl pouze nižší rozlišení 1280 × 800 px, a také operační paměti, které bylo pouze 1 GB. V ostatních ohledech byl Note špičkový.

Nvidia Tegra Note jde do světa
Nvidia Tegra Note jde do světa

První tablet bohužel neobsahoval modem p ro připojení k mobilním sítím. Až ve druhém čtvrtletí 2014 začne Nvidia s partnery prodávat nový model, který už k 2G/3G/LTE připojí. Bude stát 299 dolarů, tedy o 50 dolarů méně než Nexus 7 s LTE. Ten má ale navíc lepší displejem a dvojnásobek operační i úložné paměti.

 

Zbytek Tegra Notu se nemění. Jeho základem je stále čipset Tegra 4 se čtyřmi jádry Cortex-A15 a 72jádrovou grafikou GeForce, ač už firma uvedla nástupce Tegru K1. Zůstává také 1GB RAM a 16GB úložiště rozšiřitelné pomocí microSD. Tegra Note obsahuje zadní 5Mpx foťák a přední VGA kamerku. Zvláštností je uvnitř těla schovaný stylus a silné stereo reproduktory na přední straně, tablet dokonce obsahuje i malý bassreflex.

KL hlasovani

Výrobci nebo prodejci si nemusí lámat hlavu s aktualizacemi, ty má na starost samotná Nvidia. V jejím podání dostanete čistý Android doplněný o několik jejích aplikací. Na aktualizace je spoleh, právě v těchto dnech dostaly všechny tablety update z Jelly Bean 4.3 na KitKat 4.4.2. Ten mj. přináší i funkci mapování tlačítek gamepadu, kterou se pyšní i konzole Shield. Díky tomu lze na gamepadu hrát i hry, které byly optimalizované pouze pro dotykový displej.

Výrobci a prodeci Tegra Notu

Země Partner
Severní Amerika EVGA
Británie Dixons
Západní Evropa EVGA, Gigabyte
Ukrajina Gazer
Japonsko Zotac
Korea Gigabyte, Zotac
Indie XOLO
Brazílie Gradiente
Čína Gigabyte, Homecare

Zdroj: Nvidia

Byl pro vás článek přínosný?