Hlavní navigace

Tablet StreamTV Elocity A7 zanedlouho k objednání

31. 8. 2010

Sdílet

Zdroj: Redakce

Nově vzniklá firma StreamTV se sídlem v americké Philadelphii nejenže má velmi zajímavý tablet, ale chystá jeho dostupnost na trhu již za několik týdnů. Jeho název zní Elocity A7 (kde sedmička označuje 7" dotykový displej o rozlišení 800×480 bodů) a k dostání má být v Amazonu za 399 amerických dolarů.

Tablet StreamTV Elocity A7
Samotný název firmy StreamTV napovídá, že se bude snažit mít něco společného s televizory. Hned tento první tablet totiž má plnohodnotný HDMI výstup a díky tomu, že je poháněn systémem na čipu Nvidia Tegra 250 (jehož základní součástí je dvoujádrový mikroprocesor ARM Cortex A9 na 1 GHz) s 512 MB DDR2 SDRAM, neměl by mít problém s přehráváním FullHD filmů.

To také potvrzuje server engadget, jenž dostal jeden vzorek k otestování a přehrávání 1080p videa také zkoušel. Ve výbavě bude jak HDMI kabel, tak i bezdrátová klávesnice. Elocity A7 má předinstalovaný Google Android 2.2, přístup do Google Apps Marketplace však minimálně zpočátku nebude možný kvůli podmínkám; k dispozici bude GetJar.

Tablet StreamTV Elocity A7

Zařízení je v podstatě přeznačený Compal NAZ-10, jeho trochu starší verzi prodává Aigo jako N700. Vzhledem k dobré konfiguraci a nízké ceně to ale asi bude málokomu vadit. Pro většinu tabletů je standardem alespoň jeden USB 2.0 port a čtečka SDHC karet pro ukládání dalších dat (SSD o kapacitě 4-32 GB přeci jen pro všechnu tu hudbu a, ehm, fillmy, asi nepojme), nejinak tomu je i v tomto případě. S Elocity A7 se lze propojit pomocí Wi-Fi a 3G sítí, je také možné pořádat videokonference díky 1,3MPix webkameře.

KL hlasovani

Tablet StreamTV Elocity A7

Zdroj: liliputing

Byl pro vás článek přínosný?