Hlavní navigace

Také Xiaomi uvedlo VR brýle pro mobily. Jde o luxusnější verzi Google Cardboardu

Sdílet

Zdroj: Redakce

Novinkou v nabídce čínské společnosti je sada Mi VR Play. Už název prozrazuje souvislost s virtuální realitou. Jde o náhlavní sadu, do níž vložíte chytrý telefon, a ten vám před očima vykouzlí digitální světy. Xiaomi vytvořilo jakýsi hybrid mezi Google Cardboardem a brýlemi Samsung Gear VR.

Xiaomi Mi VR Play

Mi VR Play jsou jen jednoduchou schránkou pro mobil bez vlastních snímačů, jako má Gear VR, ale zároveň nejde o lacinou papírovou krabičku à la Cardboard. Xiaomi brýle potáhlo elestanem (konkrétně Lycrou) a mobil uvnitř drží kapsa odepínatelná pomocí dvou zipů. Návrh počítá s telefony o úhlopříčce 4,7 až 5,7 palce.

Xiaomi Mi VR PlayXiaomi Mi VR Play 

Xiaomi dále použilo přesně vybroušené asférické čočky a jedno kovové ovládací tlačítko ovládající mobil. Výrobce navíc nezůstal jen u fyzické stránky produktu, vytvořil rovněž VR centrum, odkud budou moci uživatelé sledovat filmy nebo 360° fotografie. Brýle by ale stejně tak měly fungovat s vybudovaným ekosystémem pro Google Cardboard.

 

Co zatím neznáme, je cena a dostupnost. Hugo Barra tvrdí, že vyrobili pár brýlí pro fanoušky, ale komerční verze zatím na skladech není.

Zdroj: Xiaomi, Hugo Barra