Hlavní navigace

Tesla začala prodávat automobily bez USB-C, BMW bez dotykového ovládání. Nejsou totiž čipy

15. 11. 2021

Sdílet

Zdroj: Tesla
Tohle je vlastně jen další článek o problémech způsobených všeobecným nedostatkem čipů. Kdejaká funkce totiž potřebuje tyto sofistikované kousky křemíku

a mnoho vyrobených a nedodělaných aut teď stojí ve skladech. Nebo jim začínají chybět „nepodstatné“ funkce.

Ne všechny funkce jsou tak důležité, aby se bez nich řidiči neobešli. To si zřejmě řekli v Tesle i v BMW a jejichž zákazníci nyní obdrželi neúplná nová vozidla. Zatímco v BMW je chybějící funkcí u některých modelů dotykový displej, u Tesly šla do prodeje vozidla bez USB-C. I tyto vymoženosti totiž vyžadují zvláštní čipy.

BMW své zákazníky informovalo a nabídlo kredit 500 dolarů za to, že přijmou vozidlo bez možnosti dotykového ovládání displeje. Týká se to modelů BMW 3 Series, X5, X6, X7, Z4, 4 Series Coupe, Convertible a Grand Coupe. Funkce je nadále možné ovládat z konzole pomocí iDrive a třeba se automobilky vrátí k fyzickým tlačítkům.

U Tesly se o chybějících portech podle zprávy dozvěděli jen někteří zákazníci. USB-C v autech Model 3 a Model Y bývá u centrální konzole a u zadních sedaček. Nemělo by jít o trvalé řešení a porty jim prý automobilka osadí do konce roku.

zdroj: autoblog.com via Engadget