Hlavní navigace

Tip: jak si smartphonem prozvonit ztracenou peněženku?

16. 10. 2019

Sdílet

Ztracený mobil, ať už doma pod hromadou ponožek, nebo venku v cizí kapse (pokud je ještě poblíž), se dá objevit tak, že je prozvoníte z jiného mobilu. Ale u jiných předmětů to takto jednoduché není. Není na nich co prozvonit. A právě tohoto nápadu se chytlo několik startupů. Už delší dobu existují přivěšky na klíče, které umí na určitou vzdálenost (funguje to přes Bluetooth) přijmout zprávu z mobilu a začít pískat. Novinka od společnosti Tile je ale velká jako kreditní karta – a tedy velmi vhodná pro peněženku. Stejný typ zařízení pak nabízí třeba společnost Chipolo, která svou novinku prezentovala i na berlínské Ifě. Tile Slim je voděodolná plastová kartička (86 × 54 × 2,4 mm), která na vestavěnou baterii vydrží tři roky. Má dosah až 61 metrů a právě na tuto vzdálenost na ní můžete z aplikace v mobilu pustit pískání o síle až 82 dB. Prozvonění funguje i obráceně – z kartičky stiskem tlačítka aktivujete pískání mobilu. Akumulátor vydrží tři roky, ale není výměnný.

Využili byste lokátor peněženky?

V případě ztráty je možné předmět lokalizovat i na delší vzdálenosti, což je ale podmíněno tím, že se bude nacházet v blízkosti jiných uživatelů Tile. Právě přes jejich zařízení se můžete dozvědět polohu. U nás je ale rozšíření spíše menší a tahle služba je již placená (30 dolarů na rok).

Samotný Tile Slim stojí stejnou sumu, tedy 30 dolarů (850 Kč) a podobné částky si výrobce řekne i o další modely (Sticker, Mate, Pro).

Chipolo Card má také dosah 60 metrů, ale je menší s rozměry 68 × 37 mm při tloušťce 2,15 mm. Splňuje stndard IPx5 a nemá výměnnou baterii. Stojí 35 €. Chipolo prodává i koženou peněženku, která má přímo ukrytý slot pro tuhle kartičku (ale postrádá třeba mincovník).

MMF23

Odkaz na Tile Slim (30 dolarů)

Odkaz na Chipolo Card (35 euro)

Byl pro vás článek přínosný?