Hlavní navigace

Tip: Mobil jako dálkový ovladač. Ovládejte Spotify na vzdáleném počítači

18. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Přejít na Spotify není zrovna těžké. Smazat kolekci nelegálních empétrojek zabere pár vteřin. Kdyby ve službě váš oblíbený interpret chyběl, hudbu na lokálním disku ve Spotify využijete, nemusíte kvůli ní živit další přehrávač. Podle našich zkušeností na chybějící album narazíme zřídka, byt jako vždy platí, že záleží na tom, co posloucháte.

Záleží také na tom, na jakém zařízení posloucháte. Když už na Spotify přejdete, otevře se vám nový svět. Synchronizace funguje napříč zařízeními, aniž byste museli někde něco složitě nastavovat. Podobně využijete funkci Connect. S ní lze ovládat přehrávání na jiném zařízení, než které aktuálně používáte.

 

Modelová situace? Sedíte u stolního počítače, ale chcete se raději na chvíli pohodlně uvelebit na gauči s laptopem. Jenže poslouchat hudbu z notebookových repráčků není to pravé ořechové. Nechte hudbu hrát na počítači, kde máte připojeny pořádné reproduktory a kde s trochou štěstí používáte lepší zvukovou kartu.

Pak se uvelebte do nové polohy s laptopem, otevřete Spotify a ve spodní části okna spatříte zelený pruh signalizující, že přehráváte hudbu na jiném zařízení. Klepněte na ikonu reproduktoru a v nabídce zvolte počítač, z něhož se má hudba přehrávat. Můžete nechat vzdálený počítač.

V nabídce vyberte zařízení, kde má být hudba přehrávána
V nabídce vyberte zařízení, kde má být hudba přehrávána

Když na laptopu spustíte přehrávání dalšího alba, nic se nemění, hudba se bude linout nadále z reproduktorů ze stolního počítače. Z gauče budete ovládat rovněž hlasitost. Pokud zvolíte This computer, přepnete přehrávání na počítač, jenž vám leží na kolenou. I někteří mobilní klienti funkci podporují.

Dává ostatně ještě lepší smysl, když používáte mobil jako dálkové ovládání k počítači. Jak obvykle je pozadu verze pro Windows Phone. Patrně jste pochopili, že aby byl postup funkční, musíte všude používat stejný účet. Connect podporují i jiná zařízení, jedná se však o placenou funkci dostupnou v rámci předplatného Spotify Premium.