Hlavní navigace

Tipnafilm.cz: Pirátská strana spustila další web se sdílením filmů

29. 7. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

Na začátku měsíce Piráti provokovali webem piratskefilmy.cz, teď spouští podobně zaměřený tipnafilm.cz. Pod heslem „odkaz není zločin“, který reagují na letošní případ obviněného 16letého mladíka z Liberce, jemuž byla vyměřena škoda v hodnotě 138 milionů korun.

Piratskefilmy.cz jsou obsáhlým katalogem, na jehož stránkách si lze daný snímek rovnou přehrát, neboť je na webu umístěn v přehrávači z cizího webu (Megavideo apod.).

Tipnafilm.cz se liší. Stránky spíše připomínají magazín. U snímků je plakát, trailer, anotace distributora, plus/mínusy a hodnocení ze sítí ČSFD, IMDB a TNF + jejich průměr. Až dole na stránce jsou odkazy ke stažení. U některých filmů najdete formát DVD, případně ripnutá video v SD rozlišení nebo HD (720p a 1080p). Soubory jsou umístěny na různých fileserverech (Uložto, Share-rapid, CZshare a dalších českých, které mají i vlastní vyhledávač).

Tipnafilm.cz Tipnafilm.cz

Místopředseda Pirátů Mikuláš Ferjenčík řekl: „Nové internetové projekty jako je Tip na film zpravidla čelí velkému tlaku vydavatelských korporací, které si chtějí udržet dosavadní způsoby distribuce. Záštita Pirátské strany tento tlak částečně odvrací. Stojíme za talentovanými programátory, které by měl filmový průmysl místo stíhání raději zaměstnat.

Stejně jako tipnafilm.cz podpoří Piráti i další nekomerční projekty, které umožňují efektivně sdílet informace, v tomto případě recenze a odkazy na filmy. „Projekty jako tipnafilm.cz nebo piratskefilmy.cz filmovému průmyslu ukazují cestu k fanouškům a ve finále i k financím. Nahrávací průmysl ovšem místo hledání nových obchodních modelů i nadále sází na perzekuci a zastrašování svých vlastních zákazníků,“ dodal Ferjenčík.

MM_AI

Zdeněk Slezák, koordinátor projektu, vysvětluje, proč se obrátil na Pirátskou stranu: „Když z toho budou nepříjemnosti, tak v tom nechci být sám. Projekt chceme spustit, protože ČSFD zaspala dobu a warfora jsou nepřehledná. Tip na film si tak své fanoušky určitě najde.

Zdroj: Piráti

Byl pro vás článek přínosný?