Hlavní navigace

Tipy pro Windows (Phone): Latermark, Font Candy, Star Chart a miCoach

8. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Typografická kouzla s fotografiemi

Font Candy
Cena: Zdarma
Jazyk: Anglicky
Platforma: Windows Phone 8.x

Všemožných editorů obrázků naleznete na mobilních platformách tolik, že člověk hned neví, co by si měl vybra. Velkou oblibu si získala tzv. fotomrvítka, která na snímek aplikují filtr, takže např. připomíná staré časy. Nebo prostě jenom vypadá – slovy dnešní mládeže – víc cool. Instagram dále zavedl čtvercový formát místo širokoúhlého a se všemi těmito výmysly slaví úspěch. Poněkud jiná kouzla do repertoáru zařadil Font Candy.

1. Čtvercové snímky

Tento nástroj cílí na uživatele uhranuté Instagramem, neboť ořezává snímky do čtvercového formátu. Tomuto úkonu se nevyhnete a budete jej muset provést hned po vybrání snímku. Dále však vstoupíte do světa, kde hrají prim nápisy. Zní to možná zvláštně, jakmile si však začnete hrát s popisky, objevíte další úroveň opojného světa moderních editorů fotografií. Nebo to aspoň platí pro ty, kdo mají rádi typografii – což by podle našich odhadů měla být většina uživatelů Windows Phone.

2. Vše kolem písma

Příliš nevadí ani to, že aplikace nekomunikuje česky. Jednoduše dvakrát klepnete do prvního automaticky přidaného pole a napíšete to, co chce vaše srdce světu sdělit. Ve spodní části obrazovky najdete nabídku s typy písem, jejíž účel vám bude od začátku jasný. Stávající textová pole lze duplikovat klepnutím na symbol plus, křížkem jejich přítomnost naopak odvoláte. Při editaci textu lze upravit každý myslitelný parametr, včetně velikosti písma, zarovnání, stínů, odsazení znaků atd. A abyste hned nespěchali jinam, aspoň základní obrazové parametry jako jas či sytost rovněž upravíte v rámci Font Candy.

Nabídka fontů je opravdu široká, stejně jako možnosti modifikacíVedle nápisů snímek upravíte alespoň na základní úrovni

Nejlepší virtuální trenér

miCoach train & run
Cena: Zdarma
Jazyk: Anglicky
Platforma: Windows Phone 8.x

Sociální doba přeje sportům. Když fotíte selfie uprostřed běžeckého maratonu, možná vypadáte jako blázni, ale vaše fotografie může pomoci motivovat ke sportování vaše kamarády a Facebooku. Překonání počáteční nechutě pocitem opojení ze sportovního výkonu, který vám přátelé z Facebooku ohodnotili pozitivními komentáři, prostě zabírá. V dnešní době si pořídíte např. pouzdro na mobil a zařízení berete s sebou, aby sdíralo přesná data. To je základním předpokladem.

1. Lépe s Lumií

Dále vás čeká volba virtuálního trenéra, s nímž budete plánovat cvičení, zaznamenávat data a následně s jeho pomocí dobré výsledky sdílet na sociálních sítích. Volba to skoro nikdy nebude příliš jednoduchá. Za poněkud nešikovně pojmenovaným trenérem miCoach train & run stojí Adidas a jak to v takových případech bývá, v první řadě po něm sáhnou ti s kompatibilním příslušenstvím, přičemž se do toho navíc počítá s tím, že budete vybaveni Lumií.

2. Hlas pro povzbuzení

Ani ostatní o tolik nepřijdou, s telefonem v kapse nebo v pouzdře na paži budete překovávat další a další cíle. Motivovat vás budou různé hlasy. Zvlášť majitelé Lumií si mohou vybrat z několika známějších sportovců. Právě s příslušenstvím sledujícím váš tep začne být vyhodnocení a tím pádem další postup v tréninku teprve zajímavý. Pokud to se sportem myslíte vážně, zjistíte, že  miCoach train & run patří k velmi propracovaným řešením. Nechybí mu např. ani synchronizace tréninkového plánu s kalendářem v telefonu.

Aplikace vás provede cvičením. Připněte si pásek na sledování tepuK lepším výkon vás budou motivovat trofeje, případně sdílení výsledků

Články k pozdějšímu přečtení v kapse

Latermark
Cena: Zdarma/80 Kč
Jazyk: Anglicky
Platforma: Windows 8.x

Většina lidí má kromě počítače minimálně ještě chytrý telefon, případně tablet. Někdo má telefon a tablet, protože už klasický počítač nepotřebuje. Podobných kombinací byste napočítali dost. Každopádně není nic divného na tom, že na internetu narazíme na zajímavý článek, který si nestihneme přečíst. Stává se to třeba při procházení Twitteru během kratší cesty vlakem. Klienty pro štěbetavou sociální síť bývají nezřídka přímo napojeny na služby jako Pocket, které odkazy shromažďují a umožní si všechno pohodlně přečíst, až když se to hodí nám.

Všechno pro co nejpohodlnější čtení – upravíte si barvu podkladů, velikosti a typ písma atd.

1. Vlastní formátování

Pro Osmičky sice nevznikl oficiální klient, ale neoficiální řešení v podobě Latermark nám to bohatě vynahrazuje. Pocket vyniká v kategorizaci, slouží jako archiv, který si sami sestavujeme. Všechno, co umožňuje webová verze, lze provádět v aplikaci. Typickým rysem služba je rovněž režim čtení, jenž stránku přeformátuje, takže se články čtou pohodlně a vypadají všechny podobně. Latermark jde příkladem a umožní vám režim pro čtení upravit do nejmenších detailů. Vyberete si barvy písma a pozadí, případně typ a velikost písma.

2. Čtení offline

Články lze pro pohodlnější čtení rozdělit do dvou sloupců, odsadíte od sebe odstavce atp. Čtení tak pro vás bude vždycky osobnějším zážitkem. Na levé straně se zobrazují reklamy, jichž vás zbaví úplata od 80 Kč výše – to podle toho, jak moc chcete podpořit autory aplikace. Kdyby formátování selhalo a např. vynechalo kus článku, můžete se uchýlit k původnímu zobrazení, Latermark však kvůli tomu opustit nemusíte. Na cestách oceníte stahování článků do zásoby. Objem stažení kontrolujete vy. Jako vždy platí, že si na Úvodní obrazovku připnete konkrétní uložené texty.

Prostřednictvím kontextové nabídky se mj. přepnete na původní stránku pomocí vloženého prohlížeče

Objevte hvězdnou oblohu

Star Chart
Cena: Zdarma
Jazyk: Anglicky
Platforma: Windows 8.x

Vzdělání patří k oblastem, kde tablety nachází lepší využití než kde jinde. Ne snad, že by se hodily na psaní dlouhých slohů, ale pro řešení interaktivních úloh nebo prohlížení učebních materiálů se hodí skvěle. Až si takhle jednou sednete na gauč, prozkoumejte hvězdnou oblohu, kterou ironicky ve větších městech kvůli světelnému znečištění na vlastní oči nezřídka vidět nelze. Sluneční soustava je materiálem na spoustu dlouhých večerů, kdy se ještě nedá moc chodit ven. V podání Star Chart navíc vypadá dobře.

Poznáváte souhvězdí? Zvýraznění případně vypnete

1. Vše o objektech ve vesmíru

Jen se připravte, že tato data zaberou dost místa a přes internet stáhnete více než půl gigabajtový balík. Úvodní pohled by vám mohl připadat povědomý. To proto, že aplikace podle vaší polohy a aktuálního data zobrazí oblohu tak, jak byste ji viděli, kdybyste pohlédli vzhůru. Aplikace pro přehlednost zvýrazňuje souhvězdí patřičnými symboly. Klepnutím se dozvíte dostupné detaily o hvězdách a dalších objektech či uskupeních ve vesmíru, včetně např. vzdálenosti od Země. Lupa pohled přiblíží k vybrané položce na hvězdné mapě. Až se nabažíte volného průzkumu, objevíte další režimy.

 

2. Hvězdy nad vámi

V jednom střídáte pohledy s tím, že centrem je vybraná planeta. V každém pohledu se přiblížíte či oddálíte klasickým gestem dvěma prsty. Spoustu funkcí autoři nabízí zadarmo, ale ani Star Chartu se nevyhnuly mikrotransakce. Pokud byste např. chtěli být nasměrováni na správné místo na obloze, aby vám neunikly meteorické roje, budete si muset připlatit 109 Kč. Nejedná se o vydírání, kde je 90 % funkcí zpoplatněných. Bezplatně vám nástroj v příslušném režimu i zobrazí přesně tu část hvězdné oblohy, kam tablet nasměrujete. Škoda jen, že držet zařízení nad hlavou člověk nevydrží dlouho.

Prozkoumejte vesmír z pohledu různých planet