Hlavní navigace

To není posed, borovice ani komín, ale vysílač T-Mobilu. Operátor láká k návštěvě kuriozit

21. 7. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

V létě nemusíte v koutech republiky hledat jen Pokémony, ale výlet si můžete udělat i k netradičním vysílačům. T-Mobile, který letos slaví 20. výročí, upozornil na několik kuriózních stanic, které během rozšiřování sítě vybudoval.

I takhle může vypadat vysílač
I takhle může vypadat vysílač, nachází se v Bystré na Frýdecko-Místecku (foto: Páv)

Za 20letou historii společnosti jsme si museli při výstavbě vysílačů poradit s mnoha překážkami. Atypické lokality a prostory často vyžadovaly, abychom zachovali ráz okolní krajiny či harmonický obraz místní kulturní výstavby,“ vysvětluje historické pronikání výstavby do okolní zástavby Petr Dolejš, senior manažer řízení platforem sítí a služeb T-Mobilu.

Kam vyrazit?

Jeden z vysílačů vypadá jako borovice, další imituje komín nebo myslivecký posed. V Praze je vysílač kombinovaný s jednou z lamp veřejného osvětlení.

Podoba Místo Mapa Fotka
borovice Malé Kyšice (okres Kladno) zde zde
posed Janovice – Bystré (okres Frýdek-Místek) zde zde
komín hotel Concertino, Jindřichův Hradec zde zde
lampa Na Vypichu, Praha zde zde

Když už budete na místě, určitě pořiďte fotky a sdílejte je s komunitou. Na GSMWeb.cz vyrostla velká skupina lovičů BTS. Sestavili mapu i tabulky s přesnými lokacemi všech tuzemských vysílačů, u většiny jsou také fotografie. Výborná aplikace NetMonster pro Android vám pak zase pomůže s přesným vyhledáním vysílačů přímo v terénu.

Zdroj: T-Mobile