Hlavní navigace

Trh s virtuály se pročišťuje. Skončili další čtyři, pátý je v klinické smrti

12. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Poté, co velcí operátoři zbořili hranice a vpustili do svých sítí virtuální operátory, vyrojilo se jich několik desítek. Katalog iFon.cz jich eviduje přes 60. Kdo nezískal dostatek zákazníků díky dobrým cenám nebo účinnému marketingu, toho čeká stagnace a později i konec či sloučení s jiným.

Loni v září společnosti Rio Media založila nového virtuála Rio Mobil. Stávající zákazníci ještě síť mohou používat, ale nové už Rio od května nepřibírá. Činnost ukončily i Teleúspory. V březnu službu zrušil NWT mobil, jehož klienty převzalo O2. Ve stejné době krám uzavřel i Skvělý mobil.

 

Zajímavá situace je kolem služby Adagio Mobile. Únorový hit, který za 405 Kč měsíčně nabízel neomezené volání a SMS v celém Česku, 100 MMS a 3 GB dat, dočasně omezil služby. Od 5. května mohou zákazníci pouze přijímat hovory a SMS., případně žádat o ČVOP pro přechod jinam.

KL hlasovani

Společnost má od 27. dubna nového majitele i adresu (adagiomobile.eu). Podle oficiálního vyjádření byly objeveny závažné nedostatky v řízení společnosti a možné porušení zákona 90/2012 Sb. Během května bude proveden audit, stávající zákazníci poté dostanou kompenzaci. Jestli po jeho skončení dojde k obnovení služby, případně zdali zůstanou stejné ceny a podmínky, to zatím nevíme.

Zdroj: iFon

Byl pro vás článek přínosný?