Hlavní navigace

Tvůrce Keras.io, český inženýr z Applu a výzkumník z NASA. Odborníci vystoupí na Machine Learning Prague

9. 3. 2020

Sdílet

Zdroj: Redakce
Mediálním partnerem konference je Cnews.cz.
Praha, 26. 2. 2020 | Na

Machine Learning Prague vystoupí odborníci z NASA, Microsoftu, izraelského námořnictva, ale i výzkumníci z Applu, Googlu a Facebooku. Návštěvníci mohou na pátém ročníku největší konference o strojovém učení v Evropě opět čekat zajímavý mix českých i zahraničních řečníků, workshopů a přednášek.

“Konference Machine Learning Prague je největší evropskou akcí, která představí aktuální trendy ve výzkumu a vývoji umělé inteligence. Pro pozvané hosty, návštěvníky i nás samotné je to skutečně ta největší AI událost, které se již pátým rokem daří do Prahy přitáhnout přední osobnosti z oboru strojového učení z celého světa,“ popisuje Jiří Materna, spoluorganizátor konference.

Mezi letošními speakery se objeví legenda na poli umělé inteligence François Chollet. Ten stojí za dnes již populárním deep learning API Keras, který ve světě používají stovky tisíc uživatelů, značné množství startupů, výzkumných laboratoří (včetně CERNu, Microsoft Research či NASA) a velkých společností jako jsou Netflix, Uber, Google, anebo Yelp.

V rámci bloku workshopů z Julia Computing přijede Avik Sengupta a představí open-source programovací jazyk Julia. Tento pokročilý, ovšem snadno uchopitelný, škálovatelný a neuvěřitelně rychlý nástroj určený pro vědecké výpočty a strojové učení, v poslední době získává masivně na popularitě mezi datovými analytiky. Kombinuje totiž jednoduchost jazyků Python a R s rychlostí C++. Své uplatnění nachází Julia v biotechnologii, farmaceutickém výzkumu, letectví či například při analýze rizik.

Vojta Jína, který dříve působil v Googlu, kde se spolupodílel na tvorbě javascriptového open-source frameworku AngularJS. Dnes pracuje v Applu na tom, aby vaše chytré telefony a tablety byly ještě chytřejší. Bude přednášet o odtajněném projektu pro Apple, o kterém konečně může mluvit. Zabývá řešením strojového učení při vývoji inteligentních produktů, aniž by obětoval soukromí uživatele. Dle jeho vlastních slov se jedná o těžký, ale důležitý úkol.

Konference Machine learning Prague Konference Machine learning Prague v roce 2019

Z izraelské armády zavítá do Prahy Victoriya Kalmanovich. Ta v minulých letech v armádě navrhovala obranné systémy, vedla několik hackathonů pro izraelské námořnictvo a zastávala pozici projektové manažerky a výzkumnice na projektu autonomních vozidel. V současné době v izraelské armádě vede jednotku pro výzkum a vývoj a je spoluzakladatelkou Námořního inovačního centra.

Na konferenci bude o budování rozšířené analýzy pro nejbohatší firmy světa mluvit Filip Doušek. Konkrétně téma rozvede na příkladu toho, jak se svým týmem vyvíjí augmented analytics s pomocí strojového učení, konceptem, který stál za Stories.bi (a jehož byl spoluzakladatelem), čím se liší od ostatních nástrojů a proč jej nazývají příští generací pro business inteligence a analýzu.

Tomáš Mikolov je nejznámějším českým badatelem v oblasti umělé inteligence, který pracoval v Google Brain a v současnosti jako vědecký pracovník v Facebook AI Research. Bude přednášet o komplexních systémech pro umělou inteligenci. Dlouhodobým cílem Tomáše je vytvořit inteligentní stroje, které se budou schopné naučit komunikovat s lidmi za pomoci přirozeného jazyka.

Workshopy a konference se uskuteční v pražském CEVRO Institutu a Rudolfinu od 20. do 22. března 2020.

Doplněno dne 12. 3. 2020

„Jako organizátoři Machine Learning Prague respektujeme opatření vlády ze dne 10. března o zákazu hromadných akcí nad sto lidí. Byli jsme proto bohužel nuceni konání konference z původně plánovaného 20.–22. března odložit, zatím na neurčito. Společně s našimi partnery a poskytovateli prostor sledujeme aktuální zpravodajství a budeme hledat vhodný náhradní termín. Vzhledem k platnému zákazu však nemůžeme datum konání konference nyní blíže specifikovat,“ uvedla k aktuální situaci spoluorganizátorka konference Šárka Štrossová.

Cloud24

Aktuálně zakoupené vstupenky na workshopy a přednášky zůstávají v platnosti do budoucna a organizátoři doufají, že přes současné okolnosti si konferenci návštěvníci v náhradním termínu společně s nimi užijí. Pro aktuální informace o konferenci mohou zájemci sledovat web www.mlprague.com.

Kontakt pro média:
Tomáš Slavíček
tomas@fenekpr.cz
776 157 469
agentura Fenek^^

Byl pro vás článek přínosný?