Hlavní navigace

Webový Twitter nasadil nový design. Funguje jako aplikace

16. 7. 2019

Sdílet

Twitter změnil fasádu. Desktopový web nasadil nový responzivní design, který již fungoval v mobilní verzi nebo aplikaci pro Windows 10. Twitter.com navíc již plně funguje jako progresivní webová aplikace, takže ve vybraných prohlížečích (Chrome či nový Edge) jej lze také „nainstalovat“.

Čerstvá podoba je vzdušnější, což znamená, že ovládací prvky jsou větší a více se plýtvá místem. Prostor je nadále rozdělen do tří sloupců. Uprostřed je časová osa s tweety, vpravo boxíky s trendy nebo doporučenými účty. Nalevo se ale nově nachází přepínač různých karet. Z něj se dostanete do hlavní streamu příspěvků, soukromých zpráv, zmínek, notifikací, seznamů a poprvé také záložek (uložených oblíbených tweetů), které doposud v desktopové verzi chyběly.

TIP: Twitter chce nový začátek. K testování „Twttru“ se můžete přihlásit i vy

Další novinkou je možnost přepínat se mezi více účty. Uživatele též potěší volby vzhledu. Kromě standardní bílé lze web přepnout do dvou různých odstínů šedi (světlejší a tmavší). Ve stejném nastavení jde také zvolit velikost písma a akcentovanou barvu, ve které budou vykreslena tlačítka a další prvky.

Zdroj: Twitter