Hlavní navigace

Ukázka Windows Blue bude dostupná na konci června skrze Windows Store

9. 5. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Nejen Tami Rellerová promluvila o úspěších Windows 8 a o připravované aktualizaci s kódovým označením Blue. Julie Larson-Green, která spolu s ní v Microsoftu vede divizi Windows, potvrdila, že veřejná ukázka Windows 8.1 bude vydána na konci června. Firma tedy skutečně počítá s konferenci Build 2013. Nejedná se o žádné velké překvapení, alespoň však s jistotou víme, na čem jsme. Za měsíc si bude každý moci osahat připravovaný operační systém, o němž v poslední době uniklo mnoho informací.

Tip: Přítomnost tlačítka Start ve Windows 8.1 potvrdil další zdroj

Nejen to, Larson-Green rovněž připustila, že tlačítko Start by někteří uživatelé ocenili. (Ne)nápadně naznačila, že bychom se ho opravdu mohli dočkat. Očekáváme rovněž přímé spouštění do desktopu, které však nemusí být dostupné pro všechny. Naproti tomu popřela, že by vývojáři připravovali návrat staré nabídky Start. Tu bychom ani nečekali, nahradila ji Úvodní obrazovka, proto Microsoft o tolik zpátky ustoupit nemůže.

Na konferenci Build 2013 nicméně neuslyšíme, jak to bude s cenami, distribucí a dalšími záležitostmi kolem Windows 8.1. Proč? Protože společnost hodlá informace vypustit do světa v předstihu před červnovou akcí. Buďme proto trpěliví. V květnu bude představen nový Xbox, na kterém poběží Windows. Tehdy bychom se o novinkách v operačním systému něco dozvědět mohli.

 

Ovšem pozor, ukázka Windows 8.1 bude dostupná pouze těm, kteří vlastní Windows 8. Ke stažení totiž bude ve Windows Store. Z toho lze usoudit, že ostré vydání nové verze Windows bude rovněž distribuováno skrze obchod Windows Store. Přinejmenším by to bylo technicky proveditelné.

Nekončí ani kolotoč spekulací. Podle nich na podzim spatří světlo světa aktualizace Blue i pro Windows Embedded. Windows 8.1 mají být dokončena v srpnu, Microsoft sám pak hovoří o dostupnosti ke konci roku.

Zdroj: ZDNet 1 | 2