Hlavní navigace

Ultimátní herní mašina MSI GT685

5. 1. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Herní notebooky od MSI si získaly velmi dobré jméno. Představují zpravidla alternativu k prémiovým značkám jako Dell Alienware a nabízí obvykle opravdu výborný výkon a slušně vyřešené chlazení za výrazně příjemnější cenu. Jinak tomu nebude ani u nově oznámeného GT685.

Kromě agresivního designu, který k herním notebookům tak nějak patří, nabídne opravdu úctyhodnou hardwarovou výbavu. Jak jsme zdůrazňovali v nedávném článku o výběru herních notebooků, nejdůležitější je v této kategorii grafická karta - a zde najdeme to nejvýkonnější, co lze momentálně koupit: GeForce GTX 580M od Nvidie s dvěma gigabajty GDDR5 pamětí na 256bitové sběrnici. Jediný způsob, jak dnes dosáhnout vyššího herního výkonu v notebooku, je osadit tyto grafiky dvě (případně dvojici Radeonů HD 6990M), 580M je například podle testů Tom's Hardware skutečně nejvýkonnější.

Nadupanou grafiku v žádném případě nebude brzdit ani procesor - tiskovka sice neudává přesný typ, pouze "Core i7 quad core", nicméně podle udávané frekvence 2 GHz se jedná o Core i7-2630QM. To je možná trochu škoda, na trhu existují i silnější CPU a jen o něco málo dražší Core i7-2670M (na 2,2 GHz) by výkonu ještě přidalo. Ohledně operační paměti zatím nemáme informace - budou nepochybně DDR3 a zpráva se zmiňuje o čtyřech slotech s maximální kapacitou 32 GB (což některé zahraniční servery pochopily tak, že těch 32 GB tam skutečně v základu bude), to by ale bylo až zbytečně moc a 16 GB zní jako pravděpodobnější varianta.

Pevné disky budou dva a bude je možné zapojit do konfigurace RAID 0 pro výrazné zrychlení především čtení. Maximální kapacita je 1,5 TB (obou disků dohromady), minimální 640 GB a volitelně bude k dispozici i blíže nespecifikované SSD od Intelu.

MMF23

Nechybí samozřejmě ani další komponenty, jako je klasická bezdrátová výbava (WiFi 802.11 b/g/n a Bluetooth, bohužel pouze standard 2.1+EDR) či Blu-ray mechanika. Ozvučení vzniklo, jak je to u herních MSI obvyklé, ve spolupráci s dánským Dynaudiem a reproduktory jsou v konfiguraci 2.1, což znamená přítomnost subwooferu - ovšem zřejmě ne externího jako u Asusu N55SF. Displej má jak jinak než Full HD (1 920 × 1 080) rozlišení a úhlopříčku 15,6 palců. O ceně a datu uvedení na český a slovenský trh zatím nic nevíme.

Zdroj: TZ MSI

Byl pro vás článek přínosný?