Hlavní navigace

Ultra velká 84" 3D televize LG s ultra vysokým rozlišením

6. 1. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Společnost LG Electronics připravila pro letošní veletrh CES další zajímavou novinku. Jedná se o nový 3D televizor s uhlopříčkou 84 palců, v přepočtu tedy celých 213 cm. Tento kousek nabídne rozlišení Ultra Definition, konkrétně jde o obří rozlišení 3840 × 2160 pixelů, což je výrazně více, než mají běžné FullHD televize.

Model s technologií LG Cinema 3D spadá do rodiny Smart TV, nabídne tedy přes 1 200 aplikací. Ty pak umožňují přístup k velkému množství filmů, pořadů, ale také k sociálním sítím. Díky vysokému rozlišení v kombinaci s tenkým rámem slibuje výrobce zážitek ze sledování filmů srovatelný s kinem. Televize je také vybavena regulátorem intenzity 3D efektů a funkcí 3D Sound Zooming.

Zajímavostí je dálkové ovládání s názvem Magic Remote Control, které slibuje velmi jednoduché ovládání televizoru. Integrovaným kolečkem je možné rolovat v menu i aplikacích a pro rychlý výběr položek v menu stačí ovladač namířit na konkrétní volbu na obrazovce. Výrobce také integroval technologii rozpoznávání řeči, kterou lze využít k ovládání přístroje hlasovými příkazy, případně diktovat text, který bude následně překonvertován do elektronické podoby.

LG 84" 3D Ultra Definition TV LG 84" 3D Ultra Definition TV

MMF24

Ačkoli se LG tímto modelem pochlubí již za pár dní na veletrhu CES, u nás bude televizor k dostání s největší pravděpodobností až ve druhé polovině letošního roku.

Zdroj: TZ LG

Byl pro vás článek přínosný?