Hlavní navigace

Ve vývojovém Firefoxu už si zavoláte také bez aplikací od třetích stran

17. 6. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Tento článek původně vyšel na serveru Mozilla.cz. U nás si jej můžete přečíst díky laskavému svolení autora. Díky! My jsme jej pouze lehce redakčně upravili a provedli korekce.

V aktuální vývojové verzi Firefoxu si můžete vyzkoušet videohovor přímo z prostředí prohlížeče. Firefox a další již nějaký čas podporují specifikaci WebRTC, která je určena pro videohovory, sdílení souborů apod. na webu. Až dosud ale chyběla přímá podpora ze strany prohlížeče. WebRTC tak šlo využívat jen pomocí služeb třetích stran.

 

Nyní si však videohovor bez nutnosti instalovat software třetí strany můžete vyzkoušet přímo ve Firefoxu. V aktuální verzi si na nástrojovou lištu přesuňte ikonku sluchátka a klepněte na ni. Získáte adresu, kterou navštívíte a tím zahájíte videohovor. Odkaz můžete snadno poslat dalším účastníkům.

Vše je zatím ještě nedoladěné, zejména po stránce grafického prostředí pro uživatele a v otázce náročnosti používání. Tato funkce se skrývá pod projektem Loop. V rámci něj bude k dispozici i klient pro Firefox OS 2.0 a výše. Možnost volání skrze WebRTC se tak stane přímou součástí systému, resp. prohlížeče.

Volat už nemusíte jen s aplikacemi třetích stranVolat už nemusíte jen s aplikacemi třetích stran