Hlavní navigace

Vejdete do obchoďáku a Google Now vám nabídne mapku. Ideálně to však nefunguje

19. 9. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Vyznat se ve velkých obchodních střediscích, kde je který krámek, kde najít bankomat nebo WC, není žádná legrace. Google proto začal lidem šetřit nervy už před pěti lety, kdy ve svých mapách spustil indoor plánky letišť a obchodních center. V roce 2014 pak touto funkcí obohatil asistenta Now. Stačilo vejít do obchodu a Now hned nabídl, kudy kam.

Google Now doporučuje mapu obchodu
Google Now doporučuje mapu obchodu

Tato funkce již částečně funguje i v Česku. Všiml jsem si jí nedávno v ostravské Nové Karolině. Už kousek od centra mi zavibroval telefon a v notifikacích nabídl mapu obchodu. Po kliknutí jsem se dostal do chytrých karet, kde byly hned dvě karty „s mapkou“. Ani jedna ale mapku ve skutečnosti neobsahovala. Horní karta zobrazila tři doporučené obchody, spodní pak adresář všech obchodů.

 

V adresáři bylo možné vyhledávat, ale na rozdíl od zahraničních zkušeností bylo možné hledat jen názvy obchodů, nikoliv typ zboží (elektro, drogerie…). V seznamu navíc nebyly úplně všechny obchody. Namátkou chyběl například Datart.

Detail a navigace
Detail a navigace

MMF24

Rozkliknutím obchodu jsem se někdy dostal přímo do mapy, někdy na profil s otvírací dobou a odkazem na web. Chování bylo zkrátka dost nepředvídatelné. No a když už jsem vyzkoušel mapku a navigaci, nestačil jsem se divit. Google mě chtěl na pár metrů vzdálené místo navést kilometrovou „zkratkou“.

Potíž je v tom, že Google Maps žádné české indoor plánky zatím neobsahují. A bez nich nelze uvnitř navigovat. Funkce je zatí dostupná ve více než 20 zemích světa, ale srdce Evropy v něm není. Google Now možná napovídá, že by se to mohlo změnit. Subjektivně už ale Google vzdal boj se Seznam a na tuzemskou mapu kašle. Žádné nové snímky, 3D města, Street View, cyklomapy, nic…

Byl pro vás článek přínosný?