Hlavní navigace

Velký krok pro zabezpečení účtu. Apple v Česku spustil dvoufázové ověření

11. 2. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

To, co už dávno nabízí Google, Microsoft, Facebook nebo banky, v Česku konečně spustil i Apple. Ano, řeč je o dvoufázovém nebo dvoufaktorovém ověření uživatele. Prvním faktorem vždy bývá heslo. Něco, co musíte znát. Druhý faktor je založen na něčem, co musíte vlastnit. Nejčastěji jde o mobil, ale často se používá například autentizační klíč do USB

 

Apple pochopitelně využil první variantu. Když si v nastavení účtu na webu appleid.apple.com dvoufázové ověření aktivujete, průvodce vás vyzve, abyste uvedli telefonní číslo, na které vám pomocí SMS (nebo jako hovor) budou chodit autorizační kódy.

Případně můžete nastavit důvěryhodná zařízení (cokoliv s iOS 9 a OS X El Capitan), na která kód dorazí i bez mobilní sítě. Apple bohužel nepodporuje standardní generátory kódů, jako má právě Google, Microsoft či Facebook.

Když se pak budete znovu k účtu Apple ID přihlašovat, budete kromě jména a hesla potřebovat ještě onen autorizační kód. Získá-li vaše heslo nepovolaná osoba, nebude se moci přihlásit. Leda by vám ještě ukradla mobil. Ale ten zase můžete chránit PINem, otiskem atd.

Více o funkci a jejím nastavení najdete v nápovědě Applu.

via Patrik Zandl