Hlavní navigace

Veřejnost jej donutila ke změně. O2 bude nespotřebovaná data převádět do dalšího měsíce. Ale…

Sdílet

Zdroj: Redakce

O2 letos přistoupilo k odvážnému kroku – po vyčerpání datového balíčků vám automaticky dokoupí nový (výchozí nastavení), nebo vám zablokuje internet do konce zúčtovacího období. Možnost surfovat zpomaleně již od 15. července není dostupná.

FUP není fér, říká O2

Změnu pravidel jsem ve svém komentáři tvrdě kritizoval. O2 se staví pro zaběhnutým pravidlům a zákazníkům to nepřináší žádnou výhodu. Operátor krok obhajoval tím, že není fér, aby někdo surfoval zdarma. Já zase uvedl příklady, kdy se fér nechová O2. A jeden z těchto bodů už nebude platit. Tak nějak napůl.

 

O2 oznámilo, že nespotřebovaná data z balíčků bude převádět do dalšího měsíce. Pokud z 2 GB prosurfujete jen polovinu, do dalšího měsíce se převede 1 GB a ten se bude čerpat přednostně. Jenže jde jen o data z automaticky nebo jednorázově dokoupených balíčků. Data ze základního tarifu se nepřevádějí.

Příklad: U tarifu O2 Free CZ dostanete v základu 1,5 GB.

  • Vyčerpáte-li jen 1 GB, pak vám 500 MB propadne.
  • Vyčerpáte-li nad 1,5 GB, automaticky se vám za 149 Kč dokoupí dalších 1,5 GB. Spotřebujete-li celkově 2 GB, pak se vám 1 GB převede do dalšího měsíce.
  • Vyčerpáte-li 1,5 GB, pak si koupíte jednorázový balíček 1 GB za 99 Kč a z něj vyčerpáte polovinu, 500 MB se převede do dalšího měsíce.

Novinka začne platit od 25. října, a to pro firemní i domácí zákazníky. O2 je bude o změně informovat od 1. září prostřednictvím vyúčtování a ceníku na webu.

Zdroj: O2