Hlavní navigace

Více místa pro ikony aplikací, méně pro tlačítka. Nový Google Launcher se spolehne na gesta

Sdílet

Zdroj: Redakce

Letošní Nexusy prý přinesou nový vzhled domovské obrazovky. Tvrdí to tradičně dobře informovaný magazín Android Police, který má nejen informace o hardwarové stránce telefonů, ale také té softwarové. Nexusy pochopitelně přijdou s Androidem 7.0 Nougat, vybaveny však budou ještě novým Google Launcherem. Ten by z počátku měl být dostupný jen pro letošní telefony.

Vyhledávač
Vyhledávač

Android Police získal několik animovaných GIFů odhalujících podobu chystaného launcheru, určitě se na ně podívejte. Všimněte si přitom dvou hlavních detailů. Ve spodním doku už není uprostřed tlačítko otevírající seznam aplikací, ale běžná pátá ikonka. Seznam se otevírá gestem – tažení doku od spodního okraje nahoru. V otevřené podobně už vypadá prakticky stejně jako současný launcher, snad jen vyhledávač na horní je výraznější.

Nabídka aplikací
Nabídka aplikací

Odlišnou podobu má také vyhledávač na ploše. Už to není pevně přilepený widget s textovým polem. Zastupuje jej multifunkční tlačítko. Po kliknutí se objeví vyhledávací pole. Tažením zleva doprava pak vyskočí karty Google Now. Ušetřené místo na ploše Google využil pro detail z kalendáře. Na dostupných obrázcích je zatím vidět jen datum, ale teoreticky může upozorňovat i na denní agendu.

 

Android Police si je na 90 % jistý, že nejde o podvrh. Úplnou jistotu budeme mít až v září, kdy by měl Google nové telefony představit.

Zdroj: Android Police