Hlavní navigace

Virtuál FreedomPop: 200 minut, 200 SMS a 200 MB zdarma. Ale jen v Británii

17. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Předloni nás překvapil americký virtuální operátor FreedomPop, který se rozhodl nabízet mobilní tarif se spoustou volných jednotek zdarma. Vydělávat chce na dodatečných balíčcích, když někomu minuty, SMS nebo data nebudou stačit. Uživatel dostane demo, za poplatek pak plnou verzi.

Jenže ono i to demo není zrovna ořezané. V Americe dává zdarma 200 volných minut, 500 SMS a 500 MB měsíčně. Za 20 dolarů je všechno neomezené. FreedomPop už získal okolo milionu zákazníků, z toho polovina využívá bezplatný tarif a polovina placené balíčky.

 

Loni firma oznámila, že míří i do Evropy. První zemí měla být Belgie, ale služby tam zatím spuštěny nebyly. FreedomPop ale brzy otevře pobočku v Británii. Zatím nevíme kdy přesně a ani u kterého operátora bude hostovat, ale podoba bezplatného tarifu je opět štědrá.

Bez placení dostanou uživatelů 200 volných minut, 200 SMS a 200 MB dat v 3G/LTE síti. Operátor si nechá platit za větší balíčky, anonymní surfování, možnost objednat si druhé zahraniční číslo (z více než 60 zemí), na které budou moci lidé z ciziny volat za domácí ceny. V létě by chtěl FreedomPop získat 100 000 britských zákazníků.

Zdroj: BBC

Byl pro vás článek přínosný?