Hlavní navigace

Virtuální realitě podlehl i Acer. Zapojí se do vývoje panoramatického headsetu StarVR

16. 5. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

StarBreeze, herní studio stojící především za povedenou coop akcí PayDay 2, loni na E3 oznámilo, že pracuje na vlastních brýlích pro virtuální realitu. StarVR mají oproti hlavní konkurenci v podobě HTC Vive nebo Oculus Rift nabídnout mnohem širší úhel (210° × 130°) odpovídají až 75 % zorného pole člověka. Obraz tvoří dva 5,5" displeje, každý s rozlišením 2560 × 1440 px. Displeje jsou díky Fresnelovým čočkám posunuty blíže k očím, takže i to pomůže s vytvořením obklopující reality.

Panoramatické brýle pro virtuální realitu StarVR
Panoramatické brýle pro virtuální realitu StarVR

Téměř rok jsme o StarVR už neslyšeli. Studio StarBreeze ani na E3 nebylo moc sdílné, co se týče konkrétní dostupnosti nebo ceně brýlí. Více toho nevíme ani dnes. Firma však prozradila, že na návrhu, výrobě, reklamě i prodejích bude spolupracovat s Acerem. Ten dosud dělal jen „VR ready“ počítače, nyní však jako rovnocenný partner bude se StarBreeze vyvíjet také náhlavní sadu.

 

StarVR má kromě panoramatického obrazu nabídnout i rychlou odezvu a přesné sledování pohybu. O to se stará sada gyroskopů, magnetometrů a akcelerometrů doplněná o optické snímače. StarBreeze mluví o submilimetrové přesnosti. Přímo navíc počítá s externími periferiemi (rukavice, zbraně apod.) polepené značkami, které je věrně přesunou do virtuální reality.

StarVR má poskytovat výrazně větší zorné pole, než konvenční VR brýle
StarVR má poskytovat výrazně větší zorné pole, než konvenční VR brýle

To hlavní ale stále neznáme – dostupnost. StarBreeze ukazuje prototyp brýlí na právě probíhajícím filmovém festivalu v Cannes, ale o komerční verzi stále ani věta. Loni byl tentýž prototyp k vidění na několika místech v USA při prezentaci hry Overkill's The Walkind Dead. Chytřejší možná budeme po červnovém E3.

 

Zdroj: Starbreeze