Hlavní navigace

VLC pro iOS už umí přehrávat obsah ze síťových disků připojených přes Sambu

23. 12. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Vývojáři VideoLAN vydali nový přehrávač VLC 2.7 pro iOS. Tvůrci upustili od podpory iOS 6.0 a nově už vyžaduje minimálně verzi 7.0. To je ale nejspíš jediná nevýhoda. Jinak se přehrávač dočkal několika užitečných novinek.

 

VLC již umí přistupovat k síťovým diskům připojeným přes protokol SMB/CIFS, tedy i běžným počítačům s Windows či všech NASů. Doteď si VLC rozumnělo pouze s UPnN (DLNA) a FTP. Kromě toho dokáže přehrávat obsah z cloudových úložišť, jako jsou Dropbox, OneDrive, Google Drive nebo Box.

Nově je možné nastavit ovládání pomocí gest, tedy přesněji i gesta vypnout. Přehrávač je lépe provázán se systémem. Vyhledávač Spotlight v iOS dokáže najít soubory uložené ve VLC. Přehrávač můžete zamknout pomocí Touch ID a v iOS 9 funguje i režim Split Screen, takže na jedné ploše iPadu můžete mít dvě aktivní okna. Jedno s přehrávačem, druhé například s prohlížečem.

VLC pro iOS je dostupné zdarma v iTunes Storu. Aktuální verze obsahuje i rozšíření pro hodinky Apple Watch a VLC by už mělo být dostupné i pro Apple TV.