Hlavní navigace

Vy ještě nemáte chytrý metr? Tenhle nabízí ultrazvuk, hlasové poznámky a Bluetooth

19. 7. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Chytrá – s mobilem nebo internetem propojená – elektronika pronikla do obýváku, kuchyně, koupelny i ložnice. Teď míří také do dílny. Jedna korejsko-americká společnost více než rok vyvíjela zařízení zvané Bagel, které nahradí krejčovský, svinovací i skládací metr.

Chytrý metr Bagel
Chytrý metr Bagel 

Bagel má tvar jako svinovací metr, ale nevysunuje z něj kovovou pásku, nýbrž strunu z pevného vlákna Dyneema. Strunu stačí natáhnout nebo jí obtáhnout nějaký předmět a na displeji se zobrazí délka. Struna však má jen tři metry. To ale nevadí, protože měřit lze i pomocí kolečka. Jím projedete po plochém nebo různě zvlněném povrchu a to až do délky 10 metrů. A kam nedosáhnete, tam použijete integrovaný ultrazvuk. Laserovým ukazovátkem namíříte na strop nebo vzdálený předmět a pomocí odraženého zvuku Bagel vypočítá vzdálenost (funguje v rozsahu 0,3 až 5 metrů).

Chytrý metr BagelChytrý metr Bagel 

Až 100 záznamů můžete uložit přímo do Bagelu a nadiktovat k nim hlasové poznámky („obvod pasu“, „délka stolu“). To vše se pak přes Bluetooth synchronizuje s aplikací v mobilu (Android a iOS), kde se ještě poznámky převedou do textové podoby. Data lze exportovat i do formátu CSV použitelného na počítači.

Bagel má 80 × 80 × 30 mm a váží 118 gramů. Obsahuje 0,96" OLED s rozlišením 1128 × 64 px, 32MB úložiště a nevyměnitelný 500mAh akumulátor. Použitý řadič a velikost operační paměti výrobce trestuhodně zamlčel. Bagel se dobíjí pomocí microUSB, vydrží až 8 hodin měření. Tělo je prý z odolného polykarbonátu.

Cena? Na Kickstarteru je momentálně k dostání od 69 dolarů (2000 Kč s DPH), dostupnost je plánována na listopad 2016. Tvůrci v kampani požadovali 30 000 dolarů, teď už mají skoro 800 000 dolarů a do konce financování zbývají ještě dva týdny. Ti až zjistí, že Bagel nemá ani sponu na opasek!

 

Ne, vážně, teď bych ještě prosil kladívko s akcelerometrem měřícím počet úderů, siloměrem, laserovým zaměřovadlem a možností sdílet statistiky s přáteli.