Hlavní navigace

Vynalézaví čínští výrobci uvolňují Windows zdarma pro své tablety s Androidem

23. 6. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Je známé, že Číňané jsou národ vynalézavý a nebojí se cizí nápady vzít a konkurovat zahraničním výrobcům sníženou cenou. Poslední kousek spadá do kategorie originálních. Stále více tabletů na trh přichází nikoli s procesory ARM, nýbrž s procesory od Intelu. Na nich tedy rozchodíte běžná Windows.

Proč tedy nenabídnout uživatelům dlaždice na tabletech, a to i na těch, které na trh přichází s Androidem? Někteří čínští výrobci začínají podporovat možnost výměny operačního systému – nebo to aspoň plánují. Zeleného robota za dlaždicové prostředí vyměníte např. na zařízení Teclast X98 3G s Atomem Z3735D.

 

Návod není pro úplné začátečníky, ale docílíte svého. Tablet stojí asi 230 dolarů a standardně obsahuje Android 4.2 Důležité je zmínit, že záměnu provedete bezplatně. Jak to? Licence Windows něco stojí, nemůžete je svévolně instalovat na libovolný počítač. Číňané se zřejmě obrátí na nedávno uvolněná Windows zdarma.

Přesto, některá zařízení přesáhnou úhlopříčku 9", takže taková instalace nebude legální. Platí to např. pro Ondu V975i. Výrobce upgrade bezplatně uvolnil, tablet však má 9,7". Tak jako tak je přinejmenším podivné uvolnit Windows formou archívů na svém webu. Tak nějak se dá pochybovat o tom, jestli firmy kontaktovaly Microsoft. Ten asi nebude mít úplně radost, až to zjistí.

Zdroj: Liliputing