Hlavní navigace

Výroba HDD se do konce března dostane na 90 % původních kapacit

24. 2. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Tchajwanský magazín Digitimes sedící takříkajíc přímo u zdrojů hlavního dění v IT přinesl další informace o vývoji situace s výrobou pevných disků. Ta byla na podzim postihnuta povodněmi v místech, kde má své výrobní haly spousta společností. V Thajsku má velkou továrnu nejen Western Digital, ale třeba také Toshiba, Sony, Canon, Nikon a poté výrobci dodávající některé části pevných disků. Z výrobců HDD tak byla sice nejvíce postižena současná tržní jednička, Western Digital, škody utrpěla ale také společnost Seagate či Hitachi.

Továrna Western Digitalu postižená povodněmi v Thajsku. Zdroj: BSN

Celková produkce HDD poklesla ze 175 milionů kusů vyprodukovaných v třetím kvartále 2011 na 120–125 milionů (Q4/2011). Do konce prvního kvartálu letošního roku by se měla vrátit na 160 milionů, což je zhruba 90 % původních kapacit (DigiTimes v nadpisu uvádí 80 %).

 

Vinou zvýšených nákladů na jednotlivé komponenty a materiály budou pevné disky ale i na konci roku 2012 stát zřejmě o 30–40 % více než jak tomu bylo před povodněmi. I to by ale mělo být zlepšení současného stavu.

Zdroj: DigiTimes

Byl pro vás článek přínosný?