Hlavní navigace

Vysílání ve 4K nově nabízí internetová televize SledováníTV

1. 10. 2018

Sdílet

Zdroj: Redakce

Před dvěma měsíci u nás začal vysílat první kanál v rozlišení 4K. Internetová televize Kuki tehdy do své nabídky na promo pozici přidala NASA TV, do té doby šlo naladit ultra vysoké rozlišení pouze přes satelit. Dnes Kuki oznámilo, že NASA TV zůstane ve stálé nabídce.

Před pár dny se ke Kuki přidala služba SledováníTV se stejnou nabídkou. NASA TV ve 4K u ní bude dostupný ve všech balíčcích. V tomto rozlišení můžete stanici sledovat přes aplikace pro Smart TV na platformách Tizen, WebOS, MyHomeScreen a Android TV (včetně Shield TV). Současný set-top-box umí nejvýše Full HD, ale proti konkurenčnímu Kuki nabízí celkově více platforem.

Tip: Jak nejlevněji naladit HD kanály?

Tip: Kdy se vyplatí přejít na rozlišení 4K?

Kuki umožňuje kvalitu 4K na platformě Android TV (včetně konzole Shield TV) a televizorech s Tizenem. Jiné Smart TV Kuki zatím nepodporuje a set-top-box rovněž zvládá jen Full HD.

KL hlasovani

Obecně je vysílání ve 4K dražší a zákazníci, ač jsou 4K televizory již celkem rozšířené, za něj nechtějí připlácet. Je tedy dobře, že s tím poskytovatelé přicházejí sami a demonstrují vyšší kvalitu obrazu v podstatě zadarmo.

partnerem rubriky IPTV je společnost CETIN a ZrychlujemeČesko.cz

Byl pro vás článek přínosný?